www.rozclinic.com ورود به سایت رسمی کلینیک پوست و مو رز

خوش آمدید

وبلاگ متصل به وب سایت رسمی کلینیک پوست و مو رز

مکان تبلیغات شما

امکانات وب

پر مخاطب ها

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :

فاکتورهای مهم در کاشت ابرو چیست

>> فاکتورهای مهم در کاشت ابرو

کاشت ابرو روشی است که پس از کاشت موی طبیعی و برای ترمیم ناحیه های کم پشت ابرو مورد استفاده قرار گرفت. از این رو متخصصان این حوزه سعی کردند به مرور این روش پرطرفدار را برای جذب بیشتر مشتری کارآمدتر و پیشرفته تر کنند؛ اما یک سری عوامل دیگر علاوه بر روش کاشت ابرو می تواند بر نتیجه ی کار تأثیر گذار باشد. به همین علت است که نتیجه ی کاشت ابرو در بیماران مختلف می تواند تفاوت هایی هر چند اندک یا بزرگ با هم داشته باشد. بیمارانی که هر دو از یک روش استفاده کرده اند ولی عوامل تأثیر گذار دیگری باعث اختلاف نتیجه می شود نشان دهنده ی تحت تأثیر قرار گرفتن کاشت ابرو از این فاکتورها است.   فاکتورهای مهم در کاشت ابرو به همین علت قبل از اقدام برای کاشت باید این فاکتورها در نظر گرفته شود و مورد بررسی قرار بگیرد.

>> چه عواملی بر کاشت ابرو تأثیر گذارند؟

فاکتورهای کاشت ابرو توسط پزشک از طریق سؤالات و آزمایش های مختلف بررسی می شود تا نتیجه ی این عمل به بهترین صورت انجام گیرد و کمبودهای موجود در بدن یا ژنتیک فرد متقاضی کاشت به روش های دیگری جبران شود.   فاکتورهای مهم در کاشت ابرو  

>> کاشت ابرو و روش های مختلف آن

همانطور که گفته شد متد های مختلفی برای کاشت ابرو وجود دارد که هر کدام می توانند به انتخاب فرد یا مشاوره ی پزشک مورد استفاده قرار گیرند. روش های اف آی تی، اف یو تی، اس یو تی و... هر کدام به گونه ای صورت می گیرد و از دستگاه های متفاوتی استفاده می شود. گاهی اوقات با توجه به شرایط فرد پزشک خود تصمیم می گیرد که کدام روش را مورد استفاده قرار دهد. ممکن است فرد خود متقاضی استفاده از روش خاصی باشد که پس از تایید پزشک می توان کاشت ابرو به روش مذکور صورت گیرد. نتیجه کاشت ابرو در روش های مختلف اختلاف چندانی با هم ندارد و بیشتری اختلاف در ماه های اول دوره رشد و ترمیم ابرو و قسمت بانک مو است.  

>> سن بیمار متقاضی کاشت ابرو

طیف وسیعی از افراد در سنین مختلف متقاضی کاشت ابرو هستند. معمولاً در سنین پایین بیشتری متقاضیان برای ترمیم ابرو به حالت دلخواه هستند و تعداد کمتری به دلیل طاسی ابرو یا ریزش ابرو به علت بیماری ها مراجعه می کنند. در متقاضیان با سنین بالا اکثراً ریزش ابرو به دلایلی مانند بیماری ها است و فرد احتمالا ابروی خود را به طور کامل از دست داده است. با توجه به این که در سنین بالاتر احتمال بیماری ها بیشتر است و می توان همزمان بیماری های مو را نیز درمان کرد نتیجه بهتر از افرادی است که زمینه ی یک بیماری را دارند ولی در سنین پایین هنوز تشخیص داده نشده است و پس از کاشت ابرو با پدیدار شدن بیماری ها ریزش آن نیز ممکن است صورت گیرد.  

>> بررسی ناحیه ی بانک مو برای کاشت ابرو

به طور معمول از ناحیه ی پشت گوش برای کاشت ابرو استفاده می شود. این ناحیه باید از بیماری های پوست و مو عاری باشد. بیماری هایی مانند قارچ های پوستی در این بخش باید ابتدا درمان شوند سپس به عنوان بانک مو مورد استفاده قرار گیرد. کمتر مورد وجود دارد که بانک مو در این قسمت نتواند تأمین کننده ی موی مورد نیاز برای ترمیم ابرو باشد. از این رو چندان نگرانی از بابت مقدار موی مورد نیاز وجود ندارد. ولی باید موها سالم و مناسب باشند. نوع مو و خصوصیات آن نیز مورد بررسی قرار می گیرد. ضخامت، رنگ مو، رشد مو و ... همگی بررسی می شوند و هر کدام پیش بینی هایی از نتیجه ی کاشت ابرو به پزشک معالج می دهد که او را قادر می سازد داروها ی مناسب فرد را برای تقویت ناحیه ی کاشت ابرو و بانک مو تجویز کند.  

>> وضعیت سلامت جسمی بیمار متقاضی کاشت ابرو

قبل از انجام عمل کاشت ابرو باید سلامت فرد چک شود. داشتن بیماری های مختلف در جلسه ی مشاوره و با نتیجه ی آزمایش خون بررسی می گردد. افرادی که به بیماری هایی مانند مشکلات قلبی، کلیوی، بیماری اعصاب و ... مبتلا هستند نمی توانند گزینه خوبی برای کاشت ابرو باشند ولی می توان با داروهای مناسب آن ها را برای این عمل آماده کرد و محدودیت هایی را که وجود دارد جبران نمود.  

>> شرایط اعصاب و روان بیمار در کاشت ابرو

بیماری های اعصاب و روان می توانند در کاشت ابرو و نتیجه ی آن تأثیر داشته باشند. بیماری های مختلفی باید در این زمینه بررسی شوند. به عنوان مثال برخی از افراد به دلیل مشکلات اعصاب و روان اقدام به کندن موهای خود می کنند یا در بیماری افسردگی یا اختلال دیسمورفیا که فرد در هر صورتی با چهره ی خود مشکل دارد، باید ابتدا برای درمان این مشکلات اقدام کرد سپس سراغ کاشت ابرو رفت. اگر بیمارانی از این قبیل کاشت ابرو انجام دهند هر چند نتیجه رضایت بخش باشد، نمی توانند آن را بپذیرند یا اقدام به کندن موهای خود در طول دوره رشد مو می کنند. به همین علت این افراد حتما قبل از کاشت ابرو باید این مشکلات عصبی را حل کرده باشند.  

>> سابقه خانوادگی و کاشت ابرو

ممکن است بین افراد یک خانواده طاسی و ریزش مو در ناحیه ی سر و حتی ابرو و صورت رایج باشد. از این رو بررسی سابقه ی خانوادگی که داشتن زمینه ی ژنتیکی برای ریزش موهای سر و بدن را تایید یا رد می کند می تواند در درمان ریزش مو یا تقویت موی بیمار توسط پزشک تأثیر به سزایی داشته باشد. افرادی با سابقه خانوادگی ریزش مو ممکن است بعد از کاشت نیز دچار ریزش مو شوند. به هر حال موهای کاشته شده هم مانند دیگر موهای طبیعی شروع به رشد می کند. این افراد بهتر است در سنین بالاتر اقدام به کاشت ابرو کنند. معمولاً افرادی که از لحاظ ژنتیکی مشکل ریزش مو دارند دارای موهای نازک و کرکی زیادی در بخش بانک مو هستند و پزشک با بررسی این ناحیه می تواند حدس بزند که بیماری طاسی در فرد دیده می شود یا نه. کاشت ابرو در افرادی که مشکل خاصی ندارند تقریباً همیشه موفقیت آمیز است و نتیجه ی مطلوبی به فرد می دهد. بیمار باید به صورت کامل از دستورات پزشک برای قبل و بعد از کاشت ابرو تبعیت کند تا نتیجه بهتری کسب کند. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

امیر علوی
يکشنبه 30 دی 1397 - 14:13
بازدید : 4
برچسب‌ها : کاشت ابرو,کلینیک پوست و مو,

فولیکول مو در کاشت ابرو

>> فولیکول مو در کاشت ابرو

کاشت ابرو حاصل برداشت فولیکول مو از ناحیه ی خاصی در سر و قرار دادن آن در منطقه ی کاشت ابرو است. بدون شک فولیکول مو نقشی تعیین کننده در نتیجه ی کاشت ابرو دارد. روش های مختلفی که برای این عمل زیبایی وجود دارد شاید تفاوت هایی در نحوه ی اجرا داشته باشند ولی در هر صورت باید در تمامی روش ها از فولیکول مو موجود در بانک موی مورد نظر استفاده کرد.   فولیکول مو در کاشت ابرو  

>> فولیکول مو مورد استفاده در کاشت ابرو چیست؟

فولیکول مو یک بخش مهم از پوست انسان است که مو را ایجاد می کند و در صورت آسیب دیدن آن رشد مو ممکن نیست. این بخش مشابه کیسه های لوله ای است که موها در آن ریشه زده اند و رشد می کنند و از پوست سر بیرون می آیند. فولیکول مو که در کاشت ابرو استفاده می شود باید سالم باشد تا بتواند در منطقه ی جدید جایگیری خود، به خوبی رشد کند و مقاومت لازم را داشته باشد.   فولیکول مو در کاشت ابرو

 

>> ساختار فولیکول مو مناسب برای کاشت ابرو

هنگامی که مو شروع به ریزش می کند در اصل فولیکول مو آسیب دیده است که می تواند دلایل و شرایط متعددی داشته باشد. با بررسی ساختار فولیکول موی سالم می توان تشخیص داد که کدام یک از فولیکول ها برای کاشت ابرو مناسب است و شرایط لازم را دارد.  

 1. پاپیلا یا پستانک به صورت حلقه های مویرگی است بافتی محکم دارد. ماتریکس مو در اطراف پاپیلا قرار دارد که مسئول تشکیل سلول های پایه ای برای ساخت مو هستند. تقسیم سلولی در بخش پاپیلا خیلی کم اتفاق می افتد. سالم بودن پاپیلا در نتیجه ی کاشت ابرو مؤثر است.
 2. غلاف مو دارای دو بخش خارجی و داخلی است که بخش مهمی را در تقویت و استحکام موها ایفا می کنند.

بخش داخلی ریشه مو به سه بخش تقسیم می شوند که شامل لایه ی هنل، لایه هاکسلی که لایه سفت شده درونی است که بیرونی ترین بخش خارجی مو را تشکیل می دهد.  

 1. بخش برآمدگی یا Bulge بخش خارجی غلاف ریشه است که ماهیچه ی پیلی در کنار آن قرار گرفته است. این ماهیچه وظیفه ی صاف کردن موها را دارد. این ماهیچه هنگامی که فرد تحت اثر سرما، برق یا دیگر عوامل قرار می گیرد صاف می شود و موها را راست نگه می دارد. برآمدگی یکی از بخش های حساس و مهم است که در کاشت ابرو نیز می تواند اثر زیادی داشته باشد؛ زیرا سلول های بنیادین به کمک آن ها دیگر بخش های فولیکول مو را از سلولهای جدیدتر می سازد. همچنین باعث می شود بهبود زخم های احتمالی در کاشت ابرو سریع تر درمان شوند.
 2. جام یا cup بخشی دیگر است که فولیکول مو در آن رشد می کند.
 3. گیرنده های حسی فولیکول مو که جهت و موقعیت موها را حس می کنند.
 4. غده های چربی متنوعی نیز در اطراف تارهای مو وجود دارند که مسئول ایجاد چربی است. این ماده ی روغنی به نرم بودن موها و پوست سر کمک می کند و باعث می شود تا از این نقاط محافظت صورت گیرد. هر چه مو متراکم تر باشد غده های چربی بیشتری در آن دیده می شود.

در بخش پایینی فولیکول مو پیاز مو قرار دارد که باعث می شوند تا ملانوسیت های این قسمت تولید رنگدانه برای مو داشته باشند و به تار مو انتقال داده شوند.  

>> تفاوت فولیکول مو مناسب کاشت ابرو با کاشت مو

هر چند اکثر فرآیندهای کاشت ابرو و کاشت مو شبیه به هم هستند ولی به علت تفاوت هایی که ساختار این دو بخش با هم دارند، روند کار نیز ممکن است کمی متفاوت باشد. فولیکول مو که برای کاشت ابرو برداشت می شود باید به گونه ای باشد که با موهای مناسب صورت و ابرو هم خوانی داشته باشد. برای کاشت مو از فولیکول های پشت سر استفاده می شود ولی برای کاشت ابرو از بخش پشت گوش تعداد گرافت مورد نیاز برداشته می شود. در این بخش موها حالت نرم تری دارند و بهتر می توانند خواب ابرو را ایجاد کنند. ساختار این فولیکول ها مانند دیگر بخش های موی سر است ولی به دلیل شرایط خواب و لطافت و نازکی آن ها از این قسمت برای کاشت ابرو استفاده می شود. اگر فولیکول مو آسیب ببیند یا هنگام فریز کردن و پس از برداشت از بانک مو دچار آسیب شود، بدون شک کاشت ابرو نتیجه ی رضایت بخشی نخواهد داشت.  

>> مراقبت از فولیکول مو پس از برداشت تا کاشت ابرو

هنگامی که تعداد موی مورد نظر از بانک مو برداشته می شود تا زمان کاشت ابرو که ممکن است از چند ساعت تا چند روز طول بکشد، باید به خوبی از آن مراقبت شود تا زنده بماند. معمولاً پس از برداشت مو از منطقه ی مورد نظر، آن ها را به حالت فریز شده در می آورند تا مشکلی برای فولیکول ها ایجاد نشود و در زمان کاشت عمل کنند. هم در زمان برداشت مو، هم زمان نگهداری و هم زمان کاشت ابرو باید مراقبت ها به صورت استاندارد صورت گیرد.  

>> آیا فولیکول آسیب دیده در کاشت ابرو قابل درمان است؟

اگر فولیکول مو در بخش اصلی خود مورد بررسی قرار گیرد می توان گفت احتمال این که بارها یک فولیکول تقویت و تا حدی ترمیم شود وجود دارد. در مورد فولیکول هایی که تازه در ناحیه ی مورد نظر کاشت ابرو قرار گرفته اند باید یک نکته را در نظر داشت که این فولیکول ها زمانی را نیاز دارند تا بتوانند خود را با شرایط و محیط جدید وفق دهند. به همین خاطر است که داروهای تقویت کننده برای ناحیه ی کاشت ابرو و مو به بیمار داده می شود تا در طی درمان از آن ها استفاده کند. از این رو در این حین اگر آسیبی به فولیکول موهای کاشته شده برسد احتمال این که بتوانند خود را دوباره بازسازی کند بسیار کمتر از زمانی است که در جایگاه اصلی خود قرار دارد. البته پس از مدتی که مو مقاومت خود را به دست آورد دیگر نیازی به تقویت منظم ناحیه کاشت ابرو نیست و موهای ابرو حالتی طبیعی و استاندارد به خود می گیرد. به همین خاطر تراکم در نظر گرفته شده برای کاشت ابرو ممکن است تا حد خیلی کمی از تراکم واقعی آن بیشتر باشد تا بتواند در صورت از بین رفتن فولیکول مو در برخی از تارهای مو خود نتیجه مورد نیاز را نشان دهد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

امیر علوی
چهارشنبه 26 دی 1397 - 14:46
بازدید : 4
برچسب‌ها : کاشت ابرو,کلینیک پوست و مو,

کاشت ابرو بدون جراحی به چه صورت می باشد

>> کاشت ابرو بدون جراحی

کاشت ابرو سالهاست که در زمره ی عمل های زیبایی قرار گرفته است. داشتن ابروی زیبا برای هر کسی مورد نیاز است و بیشتر خانم ها بیشتری سعی خود را در این مورد می کنند که ابرویی مد نظر خود داشته باشند. روش های مختلفی مانند تاتو، میکروپیگمنتیشن، هاشور و ... برای ترمیم ابرو وجود دارد که به دلیل مصنوعی بودن حالت آن ها چندان زیبا به نظر می رسند.   کاشت ابرو بدون جراحی   مدت هاست که روش های کاشت ابرو پا به عرصه ی وجود گذاشتند و با الهام گرفتن از کاشت مو توانستند جای پایی بین عمل های زیبایی برای خود باز کنند. داشتن کارایی بالای این روش ها به خوبی توانسته است توجه افراد به خصوص خانم ها را به خود جلب کند.

 

کاشت ابرو بدون جراحی

 

>> دلیل ترس نسبت به کاشت ابرو

هر چند کاشت ابرو یک روش شناخته شده است که امتحان خود را پس داده ولی هنوز هم برخی از افراد نسبت به کاشت ابرو ترس دارند. مراقبت های پس از کاشت و زخم های ایجاد شده در روش های قدیمی مزید بر علت می شود و نتیجه ی درمان را از نظرها پنهان می کند. گاهی اوقات دیدن تصاویری از زخم های ایجاد شده در بخش بانک مو و محل کاشت ابرو می تواند تاثیر زیادی بر روحیه ی فرد برای شروع کاشت داشته باشد. امروزه روش های متعددی برای کاشت ابرو وجود دارند که هر کدام نیز می توانند مزیت ها و معایب خود را داشته باشند. در روش های نوین سعی شده کمترین عوارض و زخم را در هنگام کاشت ابرو ایجاد کرد تا دوره ی درمان پس از کاشت کوتاه تر شود. اخیراً روش های کاشت ابرو بدون جراحی باعث شده تا تمایل متقاضیان کاشت ابرو به این روش ها بیشتر شود و طرفداران زیادی پیدا کنند.  

>> کاشت ابرو بدون جراحی چگونه صورت می گیرد

به کمک تکنولوژی روز به روز دستگاه های پزشکی پیشرفته تر می شوند و کارایی آن ها نیز بالاتر می رود. از این رو عمل های جراحی راحت تر و با زخم کمتری صورت می گیرد. با توجه به این که ناحیه ی ابرو به دلیل نزدیک بودن به چشم و موقعیت خاص آن حساسیت بالایی دارد، ممکن است نیاز باشد با دقت بیشتری روی آن کار شود. امروزه روش های کاشت ابرو بدون جراحی نیز به کار گرفته شده است تا بتوان به کمک آن ها بدون زخم عمل کاشت را انجام داد. هر چند روش های قبلی نیز شکاف های ریزی را در منطقه ی بانک مو ایجاد می کردند که به سرعت ترمیم می شد ولی باز هم رشد در تکنولوژی باعث شد تا بدون اعمال جراحی این کار صورت گیرد. برای کاشت ابرو نیاز به فولیکول های مو وجود دارد که بتوان آن ها را در منطقه ی ابرو پیوند زد. به دلیل این که ناحیه ابرو نسبت به سر ظریف تر است از موهای پشت گوش برای این کار استفاده می شود تا بتوانند علاوه بر ظرافت، خواب خوبی را هم ایجاد کنند. در روش های بدون جراحی به کمک دستگاه های پانچ فولیکول های مو را از بانک مو برداشته و به منطقه ی ابرو انتقال می دهند. این روش باعث می شود زخم در ناحیه مورد نظر ایجاد نشود و به خصوص برای خانم هایی که حساسیت بیشتری روی مراقبت های پس از درمان دارند مورد مناسبی محسوب می شود.  

>> مزایای استفاده از روش کاشت ابرو بدون جراحی

بدون شک یک روش درمانی که محبوبیت بالایی دارد باید یک سری مزیت ها داشته باشد که توانسته باشد حرفی برای گفتن داشته باشد. در این روش کاشت ابرو که محبوبیت بالایی دارد سرعت انجام آن نسبت به روش های دیگر بسیار بیشتر است و نیازی به مراجعات مکرر به کلینیک پوست و مو ندارید. به دلیل این که هیچ برشی بر روی سر ایجاد نمی شود، خطرات و عوارضی نیز برای بیمار متقاضی کاشت وجود ندارد و نیازی به نگرانی از بابت ایجاد عفونت در منطقه ی بانک مو نیز به شدت کاهش می یابد. کاشت دارای تراکم مناسب است و رضایت فرد متقاضی کاشت را به دنبال دارد همچنین در این روش به دلیل ظرافت بالای کار می توان نتیجه ی مطلوب تری را به خصوص برای منطقه ی حساس ابرو انتظار داشت. اثرات کاشت در همان جلسه ی اول نیز قابل پذیرش است و ایجاد اسکارهای شدید را در پی ندارد. از این رو می توان پس از کاشت ابرو به روش بدون جراحی با اعتماد به نفس زندگی عادی را از سر گرفت و در جمع حاضر شد. امکان از بین رفتن فولیکول های مو به صورت فریز شده به شدت پایین می آید و می توان در صورت نیاز فرآیند کاشت ابرو را به چند مرحله تبدیل کرد و نتیجه جالب تر و با دقت بیشتری به دست آورد.  

>> نکاتی که پس از کاشت ابرو بدون جراحی باید در نظر داشته باشید

برخی افراد فکر می کنند به دلیل این که زخمی بر روی سر آن ها دیده نمی شود نیازی به مراقبت های پس از کاشت وجود ندارد؛ اما بهتر است بدانید که هر چند مراقبت از این ناحیه نسبت به سایر روش ها بسیار کمتر است ولی باز هم باید از شستشوی آرام و نرم منطقه بانک مو غافل نشد. همچنین در ناحیه ی کاشت ابرو باید تا دو الی سه هفته پس از درمان، سعی شود که به آرامی محل شستشو داده شود و از شامپوهای مناسب برای تقویت ابرو استفاده کرد که توسط پزشک برای فرد تجویز می شود. کندن موی کاشته شده به هیچ عنوان نباید صورت بگیرد و در افرادی که به علت مشکلات عصبی احتمال کندن مو وجود دارد باید قبل از کاشت ابرو برای درمان مشکلات عصبی خود اقدام کنند و روند درمان را به خوبی طی کنند. خارش ناحیه ی کاشت ابرو و بانک مو می تواند ایجاد زخم یا خونریزی در محل داشته باشد که به روند درمان آسیب وارد می کند. بهتر است در صورت خارش در این نواحی از کرم ضد خارش استفاده شود. استفاده از داروهای تقویتی که توسط پزشک تجویز می شود باید با دقت و سر وقت صورت گیرد تا نتیجه ی مطلوب از عمل کاشت مو حاصل شود. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

امیر علوی
دوشنبه 24 دی 1397 - 15:42
بازدید : 5
برچسب‌ها : کاشت ابرو,کلینیک پوست و مو,

آیا کاشت ابرو ضرر دارد؟

>> آیا کاشت ابرو ضرر دارد؟

کاشت ابرو مدت زیادی است که بین خانم ها رواج پیدا کرده و روش های مختلفی نیز برای آن به کار گرفته می شود. متدهای جدید کاشت ابرو بسیار بهتر و بدون عارضه تر است. هنگامی که یک روش درمانی یا زیباسازی برای صورت به کار گرفته می شود، اولین واکنش افراد به آن بررسی عوارض و ضررهای احتمالی است که روش درمان ممکن است داشته باشد.   آیا کاشت ابرو ضرر دارد؟   با توجه به حساسیت فرد به زیبایی خود و اهمیت این موضوع، توجه به خطرهای احتمالی طبیعی به نظر می رسد. از این رو متقاضیان کاشت ابرو نیز سعی می کنند قبل از اقدام تمام جوانب کار را بررسی کنند و مطمئن تر برای این کار آماده شوند.

 

آیا کاشت ابرو ضرر دارد؟

 

>> متقاضیان کاشت ابرو چه کسانی هستند؟

با توجه به این که روش های قدیمی ترمیم ابرو مانند استفاده از لوازم آرایشی مانند رنگ های ابرو و ترمیم به کمک تاتو باعث ریزش مو در ناحیه ی ابرو می شود اکثر افراد پس از استفاده بیش از حد از روش های فوق دچار ریزش ابرو می شوند. این افراد بیشترین متقاضیان کاشت ابرو هستند. برخی افراد بر اثر بیماری یا مشکلات عصبی مختلف دچار ریزش مو در ناحیه ی ابرو می شوند که می توان به کمک این روش آن ها را درمان کرد. بروز ضربه در بخش ابرو نیز ممکن است باعث از بین رفتن بخش از ابرو شود. به طور کلی افرادی که به هر نحوی دوست دارند ابروهای پرپشت تری داشته باشند به سمت کاشت ابرو روی می آورند.  

>> آیا کاشت ابرو می تواند ضرر داشته باشد؟

حال می خواهیم بررسی کنیم آیا کاشت ابرو ممکن است خطراتی به دنبال داشته باشد و معایب کاشت ابرو چیست؟ ابرو یک منطقه ی حساس در بخش صورت است. هر چند ممکن است فکر کنیم وظیفه ی ابرو فقط زیبایی صورت است ولی وظایف دیگری نیز برای ابرو وجود دارد که می توانند بسیار مهم باشند. آیا تا به حال فکر کرده اید اگر ابرو نداشتید، چگونه اکثر عواطف و احساسات درونی خود را نشان می دادید؟ یکی از وظایف نادیده گرفته شده ی ابرو همین مورد است! شما بدون ابرو نمی توانید اخم کنید یا بسیاری از حرکات ابروی شما جزو زبان بدنتان محسوب می شود. علاوه بر این ابرو به عنوان یک سایه بان برای بخش چشم محسوب می شود و جلوی ریزش عرق از پیشانی به این ناحیه را می گیرد. پس می بینیم که نقش مهمی در صورت دارد. ممکن است افراد به دلیل ترس از دست دادن ابروی خود یا آسیب در این ناحیه گرایشی به کاشت ابرو نداشته باشند ولی بهتر است بدانید تا کنون افرادی که برای کاشت ابرو به کلینیک های تخصصی و زیر نظر پزشک متخصص این کار را انجام داده اند مشکل عمده ای نداشته اند. یک سری عوارض جانبی پس از کاشت ابرو ایجاد می شود که بعد از مدتی خود به خود درمان می شود. به عنوان مثال بعد از کاشت ابرو زخم های بسیار ظریفی در ناحیه ی کاشت مشاهده می شود. همچنین پس از کاشت ابرو ممکن است فرد دچار ورم صورت به خصوص در ناحیه ی اطراف ابرو و چشم شود. این ورم معمولاً تا 24 ساعت اولیه از بین می رود و صورت به حالت عادی برمی گردد. ناحیه ی کاشت ابرو به احتمال زیاد تا چند روز دچار خارش می شود و به هیچ عنوان نباید محل کاشت ابرو را خاراند. اگر خارش ها بعد از چند روز از بین نرفت ممکن است ناحیه دچار عفونت شده باشد از این رو باید به پزشک خود مراجعه کنید و داروهای کنترل کننده عفونت مصرف کنید. پس از مدتی موهای موجود در ناحیه ی ابرو شروع به ریزش می کنند. این وضعیت نگران کننده نیست زیرا ممکن است پس از کاشت ابرو حتی 3 مرحله موها ریزش داشته باشد و دوباره رویش مجدد داشته باشند.  

>> ضررهای مواد بی حسی و بیهوشی در کاشت ابرو

برخی از افراد از بی هوشی یا مواد استفاده شده برای بی حسی ترس دارند. در روش های قدیمی تر کاشت ابرو از بی هوشی برای این اقدام استفاده می شد. مواد بی هوشی و بی حسی عارضه ی خاصی ندارند مگر این که فرد دچار تعدادی از بیماری های حساس به این مواد باشد. البته در جلسات مشاوره سؤالاتی در این موارد از فرد پرسیده می شود. پس نگرانی از بابت مواد بی حسی و بی هوشی وجود ندارد. در سال های اخیر روش های جدیدتری برای کاشت ابرو روی کار آمده اند که با بی حسی موضعی فرد می تواند عمل کاشت ابرو را انجام دهد. پس از اتمام کار نیز نیازی به استراحت نیست و فرد متقاضی کاشت ابرو می تواند به منزل برگردد. مواد بی حسی و بی هوشی عوارض مانند سردرد، سرفه پس از استفاده و ... را ممکن است در برخی بیماران نشان دهند ولی پس از چند ساعت که این مواد از بدن خارج شدند این عوارض نیز از بین می رود.  

>> آیا ممکن است بعد از کاشت ابرو نتیجه دلخواه را به دست نیاوریم؟

چالش دیگری که فرد را برای کاشت ابرو مردد می کند، نتیجه ی کاشت ابرو است. قبل از این که مراحل کاشت ابرو شروع شود، طرحی بر روی ابرو کشیده می شود و طبق سلیقه ی شخص متقاضی طرح اولیه ی ابرو انتخاب می شود. کاشت ابرو در ناحیه ی طراحی شده صورت می گیرد. از این رو نگرانی در مورد طرح ابرو وجود ندارد. کاشت ابرو باید با دقت کافی صورت گیرد. هر بخشی از ابرو دارای خواب موی متفاوتی است که پزشک متخصص بر همین اساس شروع به کاشت مو در ناحیه ی مورد نظر می کند. معمولاً پس از کاشت ابرو نتیجه بسیار مطلوب خواهد بود. یک مشکل ابروی کاشته شده با توجه به این که موی ابرو از فولیکول های موی سر گرفته شده است، رشد زیاد آن ها است که باید مرتب آن ها را کوتاه کرد. این مشکل به مرور حل می شود و موی کاشته شده خود را با ناحیه ی ابرو تطبیق می دهد و رشد آن کم تر می شود. با توجه به مقاله ی بالا می توان با اطمینان خاطر برای کاشت ابرو اقدام کرد. یک نکته ی مهم در این بین، استفاده از خدمات یک پزشک متخصص در کلینیکی تخصصی و معتبر است. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

 

امیر علوی
پنجشنبه 20 دی 1397 - 13:32
بازدید : 6
برچسب‌ها : کاشت ابرو,کلینیک پوست و مو,

کاشت ابرو با لیزر و آشنایی کامل با این روش

>> کاشت ابرو با لیزر و آشنایی کامل با این روش

کاشت ابرو سالهاست که در بین خانم ها و حتی آقایانی ک مشکل ریزش ابرو دارند صورت می گیرد. ابرو یکی از بخش های حساس صورت هر فرد است که تأثیر زیادی در زیبایی دارد. روش های مختلفی برای ترمیم ابرو به بازار آمد که هیچ کدام نتوانست جایگزین مناسبی برای موهای ابرو باشد و زیبایی طبیعی ابرو را داشته باشد. از این رو متخصصان پوست و مو سعی کردند با الهام گرفتن از ترمیم و کاشت مو، راهی برای کاشت ابرو پیدا کنند و تأثیر زیادی بر زیبایی فردی بگذارند.   کاشت ابرو با لیزر   از این رو روش های مختلفی برای کاشت ابرو کشف شد که روز به روز این روش ها مدرن تر و بهینه تر شدند. کاشت ابرو با لیزر نیز یکی از روش های مناسب و جدید است که دارای مزایای زیادی نسبت به روش های قدیمی تر است.  

>> کاشت ابرو چگونه صورت می گیرد؟

با توجه به این که کاشت ابرو باید با دقت بیشتری نسبت به کاشت مو صورت گیرد حساسیت روی آن بسیار بیشتر است.   کاشت ابرو با لیزر   همچنین رویش مو در سر و خواب مو با خواب موی ابرو بسیار تفاوت دارد و این مسائل باعث شده تا کاشت ابرو کمی سخت تر و نیازمند تخصص بیشتری نسبت به کاشت مو باشد. روش های مختلفی مانند کاشت ابرو به روش FUT و FIT روش های قدیمی تری هستند که ممکن است باعث ایجاد اسکار در پوست شود یا حالت زخم را در زیر موها تا مدت ها نشان دهند. این عوارض سبب می شد تا متقاضیان کاشت ابرو تا مدت ها نیاز به پنهان کردن خود باشند یا نتوانند راحت در جاهای رسمی ظاهر شوند و کمتر کسی این ریسک را به جان می خرید و خود را در معرض کاشت ابرو قرار می داد. هر چند در نهایت نتیجه می توانست بسیار مورد قبول باشد ولی باز هم متقاضیان کمی برای این کار بود. کاشت ابرو با لیزر یک سری مزایا داشت که می توانست عوارض بالا را به خوبی پوشش دهد و باعث شود تا فرد راحت تر آن را بپذیرد و نتایجی مناسب ببیند. کاشت ابرو با لیزر جدیدترین متدی است که اخیراً برای این کار به بازار پزشکی پوست و مو وارد شده و محبوبیت زیادی پیدا کرده است.  

>> روش کاشت ابرو با لیزر

همانطور که گفته شد کار بر روی ابرو می تواند حساسیت زیادی داشته باشد و باید به صورت استاندارد صورت گیرد. در روش جدید کاشت ابرو با لیزر می توان بهتر از روش های قدیمی عمل کرد و ابرویی زیبا را طراحی کرد. در کاشت ابرو با لیزر، به جای استفاده از ابزار دستی، از دستگاه های تمام اتوماتیک برای فرآیند ترمیم ابرو و کاشت آن استفاده می شود که این عامل باعث می شود تا در روند برداشت، نگهداری و کاشت بخش ابرو، بهتر عمل کرد و عوارض کمتری را در بخش بانک مو و بخش مورد کاشت مشاهده کرد. در این روش برداشت فولیکول های مو که قرار است برای کاشت مورد استفاده قرار گیرد، به صورت اتوماتیک و توسط پانچ لیزری صورت می گیرد و پس از فریز کردن بانک مو، آن ها را در بخش کم پشت ابرو قرار می دهند. به دلیلی که این فولیکول ها فریز می شوند، ریسک تخریب آن ها تا زمان کاشت وجود ندارد و می توان در زمانی مناسب آن ها را استفاده کرد.  

>> از چه قسمتی برای بانک موی کاشت ابرو استفاده می شود؟

هر بخشی از مو دارای خوابی متفاوت است و باید منطقه ای برای ابرو در نظر گرفته شود که بتواند کارایی لازم در ابرو را از خود نشان دهد و در عین حال زیبایی نیز داشته باشد. پس از بررسی های مختلف نتیجه گیری این بود که بهترین قسمت برای برداشت فولیکول های مو جهت کاشت در ناحیه ی ابرو، پشت گوش ها است که بهترین مو مشابه با ابرو را دارد و حالتی نرم تر و لطیف تر نسبت به بقیه ی موهای سر دارد.  

>> مزایای کاشت ابرو با لیزر

عاملی که سبب محبوبیت یک روش درمانی به خصوص در بخش پوست و مو می شود، مزیت هایی است که آن روش نسبت به انواع روش های دیگر دارد. با توجه به این که روش کاشت ابرو با لیزر بدون زخم صورت می گیرد، می توان عوارضی مانند اسکار پس از کاشت، خونریزی در ناحیه ی بانک مو و... را از روند کار حذف کرد که این مورد خود دارای ارزش بالایی برای بیمار است. در روش کاشت با برش لیزری تراکم مو بسیار بالاتر از روش های دیگر است که نسبت به روش های FUT, FIT می تواند تا 3 برابر بیش تر باشد. تراکم مو در ناحیه ی ابرو بسیار مهم است و زیبایی ابرو را چندین برابر می کند که در این روش درمانی به خوبی قابل دست یابی است. از دیگر مزایای کاشت با لیزر، کمترین تعداد جلسات ترمیم است که می توان در همان یک جلسه به خوبی نتیجه لازم را به دست آورد و نیازی به تعدد جلسات درمان و کاشت ابرو نیست. خط رویشی که در این روش به دست می آید حالتی طبیعی دارد کاشت دقیق صورت می گیرد. در اکثر اوقات نتیجه ای که پس از چند ماه عاید فرد متقاضی کاشت می شود قابل تشخیص با ابروی طبیعی فرد نیست و این مزیت اهمیت زیادی از بعد زیبایی شناختی خواهد داشت.  

>> عوارض کاشت ابرو به روش لیزری

با توجه به این که برداشت و ایجاد برش لیزری در نواحی مورد عمل با دقت و بدون دخالت مستقیم دست و با ابزار اتوماتیک و پیشرفته صورت می گیرد عوارضی مانند اسکار، جای زخم و دیگر عوارض شایع که در کاشت ابرو دیده می شد در این روش دیده نمی شود و فرد می تواند بعد از درمان زندگی عادی خود را از سر بگیرد. البته اثر بخشی این نوع درمان و ترمیم ابرو به مقدار زیادی وابسته به مراقبت های فردی است و باید تا مدت ها یک سری اصول اولیه و راحت را رعایت کرد. بعد از مدتی ممکن است موهای ابرو بریزد و سپس برای بار دوم موها شروع به رویش مجدد می کنند و ابرو معمولاً 6 ماه پس از کاشت حالتی طبیعی و کامل به خود می گیرد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

امیر علوی
پنجشنبه 20 دی 1397 - 12:59
بازدید : 2
برچسب‌ها : کاشت ابرو,کلینیک پوست و مو,

کاشت ابرو در زنان به روش FUE یا FUG

>> کاشت ابرو در زنان

برای کاشت و ترمیم ابرو درخانم ها از تکنیک FUG استفاده می شود. جدیدترین روش برای کاشت ابرو FUE است که در آن موها بطور همزمان از بخش اهدا کننده استخراج می شوند. بسیاری از بیماران تصمیم می گیرند که برای کاشت ابروهای خود از روش  FUE استفاده کنند زیرا احتمال اسکار را کاهش میدهد و برای کاشت مقدار کمی از فولیکولها در ابرو خوب است ولی بسیاری از بیماران ممکن است به روش متفاوتی برای کاشت ابروهای خود نیاز داشته باشند.   کاشت ابرو در زنان   در خانم هایی که ابروهای خود را به طور کامل از دست داده اند و یا بخاطر آسیب فیزیکی و سایر حوادث، اسکار بزرگی در ابروهایشان ایجاد شده است و میخواهند آن را با تارهای ابرو بپوشانند، استفاده از روش FUG برای کاشت ابروهای این دسته از خانم ها بهتر است. تنها نکته ای که وجود دارد این است که بخشی از موها باید از سر جدا بشود تا بتوان حجم زیادی از فولیکول ها را برای کاشت استخراج کرد.

 

کاشت ابرو در زنان

 

>> کاشت ابرو به روش  FUG

تفاوت FUG و FUE درنوع استخراج فولیکول ها از بخش های اهدا کننده است. هر دو فرآیند کاشت ابرو به فولیکول های سالمی نیاز دارند که تحت تاثیر الگوی طاسی زنانه قرار نگرفته باشند. معمولا برای کاشت ابرو به روش FUG از پشت اسکالپ استفاده می شود. در این روش از کاشت ابرو، متخصص بخش از اسکاپ را با تعداد مناسبی از فولیکول ها از سر بیماران خانم جدا میکند. بعد از برداشت فولیکول ها، سر بیماران خانم بخیه می خورد و اسکار ناشی از آن را میتوان با موهای بلند زنانه پوشاند. در حین کاشت ابرو به روش FUG، بیماران خانم هیچگونه دردی را به دلیل ترزیق بی حسی موضعی احساس نمی کنند. فولیکول ها به هم می چسبند و متخصص بعد از برداشت لایه از سر بیمار، آنها را جدا می کند و برای کاشت در ناحیه ابروها آماده می سازد و فولیکول ها به واحدها یا گرافت های کوچکتر برای کاشت در ابروها تقسمیم می شوند و چون ابرو ظرافت خاصی دارد، از تعداد کمتری از فولیکول در هر گرافت استفاده می شود.

>> کاربردها ومزایای کاشت ابرو به روش FUG

یکی از بزرگترین مزیت های  FUG نسبت به FUE این است که به متخصص این امکان را می دهد که در یک جلسه موهای بیشتری را در ابروهای بیمار قرار بدهد زیرا با جداسازی بخش از اسکالپ در بیمار همراه است. گرافت هایی که با روش FUG استخراج می شوند، بسیار سالم تر و محکم تر از گرافت هایی هسند که در روش FUE استخراج می شوند. فولیکول هایی که به روش FUE استخراج می شوند ،لایه های چربی یا غشای میان پوستی را ندارند و بخاطر همین بسیار آسیب پذیر هستند. به محض اینکه گرافت ها کاشته بشوند، کیفیت بالای فولیکولهای FUG قایل مشاهده است. در کل، احتمال رشد موهای ابرو در روش FUE هشتاد درصد است درحالیکه 90 درصد از فولیکول ها در روش FUG زنده می مانند و رشد می کنند. مکن است شما کاشت ابرو به روش FUG را نسبت به FUE ترجیح بدهید زیرا میتوانید بعد از کاشت ابرو به روش FUG، موهایتان را بلند نگه دارید و آن را شیو نکنید. در روش FUE موهای سر شیو می شوند و بخاطر همین روش FUG در بین خانم ها طرفدار بیشتری دارد. اینکه بتوانید موهایتان را بلند نگه دارید هم به پوشاندن بهتر اسکارهای سرتان کمک زیادی می کند. زمانی که صرف کاشت ابروها می شود هم  فاکتور دیگری است که شما باید بین روش FUG و روش FUE یکی را انتخاب کنید. روش FUE به زمان بیشتری نیاز دارد زیرا فولیکول ها باید تک به تک از سر جدا بشوند و سپس به صورت گرافت در ابروها کاشته بشوند. روش FUG به زمان کمتری نیاز دارد و متخصص به جای صرف وقت بر روی فولیکول ها میتواند از گرافت های بیشتری برای ابروهای شما استفاده کند.

>> ایا کاشت ابرو به روش FUG باعث ایجاد اسکارهای زیادی در سر می شود؟

ممکن است هنوز نگران اسکارهایی باشید که در روش FUG روی سرتان باقی می ماند ولی اسکار چیزی نیست که بخواهید بخاطر آن خودتان را ناراحت کنید. در بسیاری از بیماران خانم، این اسکارها به راحتی با موهای سر پوشانده می شوند. علاوه بر این، کاشت ابرو به روش FUE هم اسکارهایی ازخود بر جای می گذارد ولی از نطر نوع اسکار با روش FUG متفاوت است. علت ایجاد اسکارها هم بخاطر این است که هر فولیکولی که از سر شما خارج می شود، درواقع در داخل شکافی از پوست سر قرار دارد و هزمان با برداشت فولیکول های زیاد، شکاف های زیادی روی سر باقی می مانند. این اسکارها بعد از مدتی به شکل نقطه در می آیند.

>> مشکلات خانم ها در کاشت ابرو به روش FUG

 1. بعد از کاشت ابرو به روش FUG، نیاز به استراحت دارید و نباید در طول این چند هفته کارهای طاقت فرسای خانه را انجام بدهید
 2. بعد از کاشت ابرو، اثرات بی حسی کم کم از بین می رود و ممکن است دچار سردرد بشوید
 3. بساری از خانم ها بعد از کاشت ابرو به محض اینکه وارد مرحله شوک ابروها و موهای خود می شوند، وحشت می کنند. دوره شوک و ریزش ابروهای کاشته شده و همچنین ریزش بخشی از موهای اهدا کننده کاملا طبیعی است . موها دوباره رشد می کنند، نگران نباشید.

>> نقش استرس بر ریزش ابروهای خانم ها

ابروهای خانم ها به دلایل مختلفی شروع به ریزش می کند. خانم ها در اکثر مواقع از مدادهای آرایشی استفاده می کنند و در آرایشگاه ها ابروهای خود را به دست افراد بی تجربه ای برای اصلاح می سپارند و از طرفی دیگر با وجود دغدغه های و فشارهای زندگی، افزایش سن و سایر مشکلات روز به روز از حجم ابروهای آنها کاسته می شود. در میان این همه علت، نقش استرس در ریزش ابروهای خانم ها از همه پررنگ تر است و چون خانم ها به طور طبیعی دوره های مختلفی را در زندگیشان تجربه می کنند، در مقایسه با مردها با استرس ها و تنش های زیادی مواجه می شوند مثلا دوران بارداری هم میتواند باعث استرس خانم ها و بهم خوردن هورمون های آنها بشود. استرس بر روی مرحله تلوژن در چرخه رشد موها تاثیر مستقیم می گذارد و باعث می شود تا ابروها به سرعت شروع به ریزش کنند. طبق مطالعاتی که انجام شده است به نظر می رسد که استرس با حمله به سلول های عصبی باعث می شود تا سیگنال های متفاوتی برای فولیکول ها فرستاده شود و موهای ابرو شروع به ریزش کنند. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو برای مردان مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

امیر علوی
سه شنبه 18 دی 1397 - 14:32
بازدید : 6
برچسب‌ها : کاشت ابرو,کلینیک پوست و مو,

نکات مهم در رابطه با کاشت ابرو

>> نکات مهم در رابطه با کاشت ابرو

وقتی به صورتمان نگاه می کنیم، به ندرت پیش می آید که به نقشی که ابروها در زیبایی صورت ما دارند توجه کنیم. ابروها به چهره ما هویت می بخشند و تنها زمانی قدر آنها را می دانیم که بخاطر اصلاح بیش از حد ابروها و یا دلایل دیگر بخش های مهمی از ابروهایمان را از دست بدهیم. در رابطه با کاشت ابرو نکات مهمی وجود دارد بیمار باید از قبل در مورد آنها اطلاع داشته باشد.

 

نکات مهم در رابطه با کاشت ابرو

 

>> علت های اصلی ریزش موهای ابروها را می شناسید؟

موهای ابروهای شما مانند موهای سایر بخشهای بدن شما هستند یعنی ابروها هم میتوانند تحت تاثیر همان چیزی قرار بگیرند که باعث ریزش موهایتان شده است. علت های ریزش موهای ابرو شامل موارد زیر می شود:

1- سوختگی

سوختگی میتواند با مواد شیمیایی، الکتریکی و یا آتش ایجاد شود. در کل، 57.6 درصد از افرادی که ابروهای خود را از دست داده اند بخاطر سوختگی است.

 

نکات مهم در رابطه با کاشت ابرو

 

2- افزایش سن فیزیولوژیک

کاملا طبیعی است که یک فرد با افزایش سن تعداد زیادی از تارهای ابروهایش را از دست بدهد؛ بنابراین انتظار می رود که با بالاتر رفتن سن، ابروهای شما هم مثل گذشته کلفت و پر پشت به نظر نرسند.

3- استرس

در بعضی از موارد ریزش شدید ابروها میتواند به خاطر اختلال در رشد و چرخه موها باشد. استرس عاملی است که میتواند باعث برهم زدن چرخه طبیعی موها بشود و البته آسیب های فیزیکی، بارداری و تولد نوزاد هم باعث میشود فرد استرس زیادی را تجربه کند.

4- وضعیت پوست

بیماری های مربوط به پوست مثل پسوریازیس، درماتیت سبورئیک (چربی نابهنجار پوست) و اگزما باعث ریزش موهای ابرو نمی شود باکه میتواند باعث ایجاد التهاب در اطراف ابروها بشود که در نهایت این التهابات باعث ریزش تارهای ابرو می شوند. التهاب پوستی را نباید دستکاری کنید زیرا باعث ریزش ابروها می شود.

5- تغییرات متابولیک

اختلالات متابولیکی مانند افزایش پایداری انسولین، کاهش سطح انسولین و فشار خون بالا میتواند باعث ریزش موهای ابرو بشود.

6- آلوپسی منطقه ای

آلوپسی منطقه ای به موقعیتی گفته می شود که بدن به فولیکول های خودش حمله می کند. نتایج این روند باعث طاسی در هر جایی از صورت و بدن می شود. آلوپسی منطقه ای بیشتر در روی سر بوجود می آید ولی ابروها را هم ممکن است تحت تاثیر خود قرار بدهد.

7- شیمی درمانی

داروهای قوی که در حین شیمی درمانی برای بیمار تجویز می شود، به هر سلولی که در بدن رشد کند حمله می کنند؛ مخصوصا به ریشه موها. 8- گرفتن بیش از حد ابروها اصلاح و گرفتن ابروها، فولیکول ها را تضعیف می کند، به آنها آسیب می رساند و از رشد موهای ابرو جلوگیری می کند.

>> فرآیند کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

روش FUT، استانداردی برای کاشت ابرو شناخته می شود. این تکنیک شامل کاشت گروهای تکی یا دو تایی از موها به نام فولیکول می شود. این واحدهای فولیکولی به متخصص این امکان را میدهند تا هزاران گرافت را در تنها در یک جلسه در ابروهای بیمار قرار بدهد و باعث رشد ابروهای پرپشت و طبیعی بشود. اولین مرحله در روش  FUT، برداشتن فولیکول ها از بخشی از پوست پشت سر است که به این تکنیک برداشت نواری فولیکولها گفته می شود. به محض اینکه فولیکول های مورد نیاز از روی پوست گرفته بشوند، در ابروها هم بخشهای گیرنده فولیکول ایجاد می شوند که متخصص با دقت زیاد و با کمک سوزن جراحی، این شکاف ها را ایجاد می کند. متخصص هر کدام از فولیکولها را در نقاط گیرنده قرار میدهد و به موقعیت و جهت موهای ابروهای بیمار هم توجه زیادی می کند.

>> آیا کاشت ابرو راه حلی دائمی برای ریزش ابروهاست؟

بله؛ جراحی کاشت ابرو یک روش دائمی برای برطرف کردن کم پشتی ابروها محسوب می شود. شما میتوانید شاهد رشد طولانی مدت ابروهایتان باشید و این ابروها هم مانند ابروهای طبیعی ممکن است دچار ریزش بشوند ولی باز هم دوباره رشد می کنند. تنها راهی که می توانیم مطمئن بشویم که گرافت های جدید باقی می مانند این است که از هر کاری که باعث آسیب رساندن به ابروها می شود و یا باعث ریزش دائمی آنها می شود جلوگیری کنید.

>> آیا کاشت ابرو با مشکلات خاصی همراه است؟

بیشترین مشکلاتی که کاشت ابرو میتواند به دنبال داشته باشد، مربوط به جهت، ساختار، حالت و رنگ متفاوت ابروها و یا عدم رشد فولیکول ها می شود. اینها جزو مشکلاتی هستند که به مهارت متخصص بستگی دارند و با استفاده از تکنیک های درست و مهارت زیاد میتوان از بروز این مشکلات جلوگیری کرد. در بعضی از موارد هم دو ابرو با هم قرینه نیستند چون در حین استفاده از بی حسی موضعی، پوست دچار انقباضاتی می شود که در فرم ابروها هم تاثیر می گذارد. احتمال عفونت، فولیکولیت و اسکار هم خیلی کم است.

>> دوره بهبود بیمار بعد از کاشت ابرو چقدر طول می کشد؟

در کاشت ابرو از ابزارها و تکنیک های خاصی استفاده می شود و بعد از  48 ساعت میتوانید به فعالیت های عادی خودتان بپردازید.

>> کاشت ابرو چقدر طول می کشد؟

مدت زمانی که صرف کاشت ابرو می شود بستگی به حجم کاری دارد که باید بر روی هر بیمار انجام بشود. معمولا کاشت ابرو 5 تا 6 ساعت طول می کشد.

>> کاشت ابرو در کجا انجام می شود؟

کاشت ابرو در کلینیک تخصصی پوست و مو رز و در اتاقی کاملا استرلیزه و تمیز و با امکانات پیشرفته ای انجام می شود. نکته خوبی که در مورد کاشت ابرو وجود دارد این است که بصورت سرپایی انجام می شود و به بستری نیاز ندارد.

>> از چه تعداد گرافت برای کاشت ابرو استفاده می شود؟

تعداد گرافت هایی که برای کاشت ابرو نیاز است، در هر بیماری متفاوت است و به ارزیابی و نظر متخصص قبل از کاشت ابرو بستگی دارد. تعداد گرافت ها به میزان ضخامت و طول ابروهای بیمار هم بستگی دارد. در یک جلسه بیش از 200 گرافت استخراج می شود. اگر به تعداد گرافت بیشتری احتیاج باشد، کاشت مو در طی جلسات بعدی انجام می شود.

>> فولیکول هایی که در ابرو کاشته می شوند از کجا می آیند؟

فولیکول های اهدایی از پشت اسکالپ گرفته می شوند؛ این ناحیه در برابر عوامل مخرب هم ماندگاری خوبی دارد. موهای نزدیک به گوش، برای کاشت در ابروها ترجیج داده می شود. فولیکول ها با رعایت اصول زیباشناختی و طبق انتظارات بیمار در ابروها کاشته می شوند. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

امیر علوی
سه شنبه 18 دی 1397 - 13:30
بازدید : 5
برچسب‌ها : کاشت ابرو,کلینیک پوست و مو,

توضیحات جامع در رابطه با کاشت ابرو زنده

>> کاشت ابرو زنده

تمامی روش های کاشت ابرو بصورت زنده انجام می شوند و از فولیکول های سالم برای کاشت استفاده می شود. در بین روش ها و تکنیک هایی که برای کاشت ابرو استفاده می شود؛ امروز می خواهیم به شما تکنیک ان یو هارت را (Nu/Hart) معرفی کنیم.

 

کاشت ابرو زنده

 

>> کاشت ابرو به روش Nu/Hart

کاشت ابرو به روش ان یو هارت طرفداران زیادی دارد زیرا ابروهایی که با این روش کاشته می شوند، به خفط تعادل صورت و هماهنگی بیشتر اجزای آن کمک زیادی کرده و باعث بهبود ظاهر صورت فرد هم می شوند. از دست دادن ابروها به دلایل مختلف، عدم تقارن و همانگی ابروها با یکدیگر و یا ابروهایی که از فرم و شکل خوبی برخوردار نیستند، همگی اینها باعث نامرتب نشان دادن ظاهر شما می شوند.   کاشت ابرو زنده   افرادی که بخاطر آسیب هایی مثل مثل بیماری آلوپسی منطقه ای، سوختگی، تاتو، عفونت، اصلاح مکرر یا به دلایل ارثی ابروهای خود را بطور کامل از دست داده اند، میتوانند از مزایای کاشت ابرو برخوردار بشوند. کاشت ابرو به روش ان یو هارت میتواند همه ی بخشهای ابرو را به خوبی پوشش بدهد و ابروهای کلفت تر و پهن تری را برای شما بوجود بیاورد که حتی میتواند اسکارهایی که از قبل روی ابروهایتان به وجود آمده اند را کاملا بپوشاند و یا فرم ابروها را اصلاح کند. افرادی که به دلایل پرشکی مثل شیمی درمانی ابروهای خود را از دست داده اند، کاندید خوبی برای کاشت ابرو نیستند. وقتی که بیمار دوره شیمی درمانی خود را تکمیل کند، میتواند برای کاشت ابرو به روش ان یو هارت اقدام کند. کاشت ابرو به روش ان یو هارت به فرآیندی گفته می شود که در آن فولیکول ها بصورت جداگانه از بخش های اهدا کننده گرفته می شوند و در جهت و شکل دلخواه بیمار کاشته می شوند. از بی حسی موضعی هم میتوان استفاده کرد تا بیمار در حین کاشت ابرو بیدار و هوشیار بماند و در عین حال هم هیچگونه دردی را احساس نکند. یک ابرو به طور متوسط به 400 فولیکول مو نیاز دارد. ابروهایی که فقط به ترمیم نیاز دارند، به فولکول های کمتری احتیاج خواهند داشت. تعداد فولکیولهایی که در ناحیه ابروها کاشته می شوند، در جلسه مشاوره تغیین می شود. کاشت ابرو به روش ان یو هارت درست شبیه به فرآیندهای دیگری است که قبلا آنها را بررسی کرده ایم. اگر کاندید خوبی برای کاشت ابرو به روش ان یو هارت باشید، میتوانید نتایج کاملا دائمی از این فرآیند بگیرید. نتایج کاشت ابرو بسیار طبیعی است و به جذابیت صورت شما می افزاید.

>> قبل از اینکه برای کاشت ابرو به روش ان یو هارت اقدام کنیم، چه کارهایی را باید انجام بدهیم؟

اولین قدم برای کاشت ابرو به روش ان یو هارت، ارزیابی کلی وضعیت شما توسط متخصص در طی جلسه مشاوره است و در طول جلسه مشاوره در مورد توقعاتتان از کاشت ابرو، سابقه خانوادگی، اینکه ریزش ابروهای شما در حال حاصر در کدام مرحله قرار دارد و همچنین در مورد تجربیات شما از ترمیم ابروهایتان در گذشته سوالاتی پرسیده می شود و بعد متخصص به شما می گوید که کدام روش برای شما بهتر است؛ استفاده از دارو برای قطع ریزش ابروها یا کاشت ابروها به روش ان یو هارت. اگر کاشت ابرو به روش ان یو هارت برای شما بهترین گزینه باشد، باید یک سری نکات دیگری را هم در نظر بگیرید:

 1. - آیا تکنیک نئو گرافت در کنارکاشت ابرو به روش ان یو هارت برای شما مفید است
 2. - تعداد فولیکول هایی که باید برداشته بشوند
 3. -هزینه لازم برای کاشت ابرو
 4. -برنامه ریزی در مورد اولین جلسه کاشت ابرو
 5. - نکاتی برای مراقبت از ابروهایتان بعد از کاشت

>> فرآیند کاشت ابرو به روش ان یو هارت

1- استفاده ار بیحسی موضعی و برداشت فولیکول ها از بخش های اهدا کننده

برای کاشت ابرو به روش ان یو هارت، ابتدا بی حسی موضعی به ناحیه سر شما تزریق می شود. متخصص و دستیارانش با کمک یکدیگر موهای اهدا کننده را استخراج می کنند که از پشت یا کناره های سر برای این فرآیند استفاده می شود. اگر تکنیک نئوگرافت هم با کاشت ابرو به روش ان یو هارت ترکیب بشود، فولیکول های مو تک به تک برداشته می شوند و نیازی به بخیه ندارید. اگر از تکنیک رپید رزالت (Rapid Results) در حین کاشت ابرو استفاده بشود، تکه ای از بافت های پوستی اسکالپ هم برداشته می شوند و بعد سر بیمار بخیه می خورد که باعث می شود اسکار خطی روی سر باقی بماند که با موهای باقی مانده در رو سر میتوان آنها را پوشاند.

2- بررسی و جدا سازی واحد های فولیکولی

در تکنیک رپید رزالت، تکنسین ها بافت پوستی که از سر برداشته اند را به گروهها یا واحدهای فولیکولی تفسیم می کنند که هر کدام از این واحدها شامل 1، 2 یا 3 تار مو می شود. در تکنیک نئوگرافت، فولیکول ها برای گذاشتن در ابروها آماده می شوند.

3- آماده سازی بخشهای گیرنده فولیکول

بعد از اینکه از بی حسی موضعی برای بخش های گیرنده استفاده می شود، شکافت های بسیار ریزی برای هر کدام از گرافت ها بوجود می آید. نکته ای که در ایجاد شکاف وجود دارد این است که به عمق و زاویه این شکاف ها توجه زیادی می شود. توجه به این نکات ریز باعث می شود که روش ان یو هارت نتایج کاملا طبیعی را به دنبال داشته باشد.

4- قرار دادن کرافت ها

در روش ان یو هارت، توجه خاصی به این مرحله می شود و فولیکول ها طوری قرار داده می شوند که ابروها ضخیم تر و پرتر از قبل باشند. برای اینکه ابروها از نظر ضخامت مشکلی نداشته باشند، از واحدهای فولیکولی تکی یا دوتایی برای ابروها استفاده می شود. متخصص به تمام ابعاد ابرو توجه می کند و بخاطر اینهمه دقتی که در حین گذاشتن فولیکول ها به خرج داده می شود، ابروها کاملا طبیعی به نظر می رسند.

>> کارهایی که باید بعد از کاشت ابرو به روش ان یو هارت انجام بدهید

 1. در شبهای اول، از دو بالش برای خواب استفاده کنید تا سرتان در وضعیت خوبی قرار داشته باد و فشاری به ابروهایتان وارد نشود
 2. از داروهای متخصص حتما استفاده کنید

>> آیا شما هم میتوانید برای کاشت ابرو به روش ان یو هارت اقدام کنید؟

اگر بخش مهمی از ابروهایتان را از دست داده اید و دوست دارید تا ظاهر طبیعی صورتتان همچنان حفط شود، کاشت ابرو گزینه خوبی برای شماست زیرا از موهای طبییعی خود شما استفاده می شود و از فولیکولهای سالمی برای افزایش ضخامت ابروها کمک گرفته می شود. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

امیر علوی
يکشنبه 16 دی 1397 - 16:40
بازدید : 6
برچسب‌ها : کاشت ابرو,کلینیک پوست و مو,

فواید و مضرات کاشت ابرو طبیعی

>> فواید و مضرات کاشت ابرو

هر فرآیند زیبایی فواید و مضرات مخصوص به خود را دارد و لازم است هم به ابعاد مثبت و هم به ابعاد منفی آن توجه کافی بشود. اگر قصد کاشت ابرو را دارید، آگاهی از فواید و مضرات کاشت ابرو به شما در انتخاب بهتر کمک می کند.

 

فواید کاشت ابرو

 

>> فواید کاشت ابرو

1-  نتایج ماندگار و دائمی کاشت ابرو

کات ابرو، فرآیندی دائمی برای درمان ریزش ابروها است. نتایج ماندگار و دائمی باعث برتری کاشت ابرو نسبت به سایر روش ها شده است.

2-  استفاده از تکنیک های پیشرفته در کاشت ابرو

تکنیک های کاشت ابرو روز به روز پیشرفت زیادی می کنند و متخصص ها با بکارگیری تکنیک های به روز، ابروهای طبیعی تری را برای بیماران فراهم می کنند.

 

فواید کاشت ابرو

 

3- مشخص نبودن بخش اهدا کننده فولیکول در سر و بهبود بخیه ها

کاشت ابرو به استخراج بخش بسیار کوچکی از فولیکول های مو نیاز دارد و بخیه های کوچک آن هم سریع ترمیم می شوند.

4- کاشت ابرو روشی غیر تهاجمی برای پرپشت شدن ابروهاست

برعکس روش های دیگر که تهاجمی محسوب می شوند، کاشت ابرو کمتر تهاجمی است.

5- تمام نواقص ابروها برطرف می شود

ابروها هم مانند موهای دیگر دچار ریزش می شوند و ظاهر کم پشت آنها از زیبایی فرد می کاهد. کاشت ابرو با پوشاندن بخش های خالی ابرو، تمام نواقص ظاهری آن را برطرف می کند.

6- چهره فرد را جوان تر نشان می دهد

ریزش ابروها و کم پشت شدن آنها همیشه سن فرد را بیشتر نشان میدهد. تکنیک ها کاشت و ترمیم ابرو می تواند جوانی و طراوت را دوباره به بیمار بیمار بازگرداند.

7- به ابروهای دلخواهتان می رسید

وقتی تصمیم می گیرید تا با کمک متخصص ابروهای از دست رفته خودتان را جایگزین کنید، می توانید با انتخاب مدل ابروها یتان به چیزی که همیشه می خواستید برسید. شکل، سایز، میزان ضخامت و پهنای ابروها همه طبق نظر شما انجام می شوند.

8- طراحی هنرمندانه ابروها طبق آناتومی صورت بیمار

متخصص در هنگام کاشت ابرو تمام جوانب را در نظر می گیرد. فرم صورت و سایر اجزای آن جزو فاکتورهایی هستند که بر مدل نهایی ابروها تاثیر زیادی می گذارند. متخصص در نهایت ابروهایی را برای شما خلق می کند که با همه ی ابعاد صورتتان هماهنگ باشند.

9- دوره ریکاوری سریع تر و راحت تری دارد

کاشت ابرو به استراحت زیادی نیاز ندارد و فرد می تواند به راحتی به سایر کارهای خود برسد.

>> مضرات کاشت ابرو

1- بخش اهدا کننده فولیکول تراشیده می شود

برای استخراج فولیکول ها و انتقل آنها به ابرو، باید قسمتی از پشت سر که عمدتا نزدیک به گوش است تراشیده بشود.

2- مشخص بودن اسکارهای سر

به خاطر برشی که برای استخراج فولیکول ها روی سر زده میشود، بخشی از سر بخیه می شود که بعدها جای این بخیه بصورت اسکار باقی می ماند.

3- احتمال دارد گرافت ها آسیب ببینند

در حین استخراج و کاشت آنها در ابرو، احتمال دارد به گرافت ها آسیب زیادی وارد بشود زیرا گرافت ها بسیار کوچک و شکننده هستند.

4- احتمال کشیده شدن پوست سر وجود دارد

هنگام استخراج فولیکول ها پوست سر کشیده می شود. اگر قابلیت ارتجاعی پوست سر بیمار کم باشد، احتمال کشیدگی پوست سر بیشتر است.

5- ادامه دار شدن بعضی از اثرات جانبی کاشت ابرو

اثرات جانبی کاشت ابرو بعد از چند روز از بین می روند ولی احتمال دارد عفونت ادامه دار بشود.

6- ادامه دار شدن اثرات بی حسی

بعد از کاشت ابرو، ناحیه ابروها و سر همچنان بی حس به نطر می رسند

7- درد متوسط تا شدید

بسیاری از بیماران 2 هفته تا یک ماه بعد از کاشت ابرو همچنان احساس سرد دارند.

8- نیاز به جلسه دوم کاشت ابرو یا حتی بیشتر

کاشت ابرو در بعضی از افراد تاثیرات خوبی را به دنبال ندارد و همواره نیاز به کاشت مجدد ابروها وجود دارد

9- نتایج کاشت ابرو به میزان مهارت متخصص هم بستگی دارد

در صورتی که متخصص با تجربه ای را انتخاب نکنید، نتیجه خوبی از کاشت ابرو نمی گیرید.

10- طولانی شدن نتایج نهایی

تا یک سال باید صبر کنید تا نتایج نهایی مشخص بشود

>> مضرات تاتو ابرو

بعد از کاشت ابرو، تاتو جزو پرطرفدارترین روش های زیبایی ابروهاست و کمتر کسی از مضرات آ آگاه است. بسیاری ار افراد بعد از تاتوی ابروهایشان پشیمان می شوند، بخاطر همین در ادامه به چند تا از مضرات تاتو اشاره می کنیم تا قبل از انتخاب تمام جوانب را بسنجید.

1- تاتو بسیار درد دارد

کسانی که ابروهای خود را تاتو می کنند، درد زیادی را در حین انجام آن حس می کنند. درد تاتو بستگی به آستانه تحمل بیمار هم دارد ولی حتی بیمارانی که تحمل بالایی دارند، در حین تاتو درد زیادی را حس می کنند. درست است که از کرم بی حسی قبل از تاتو ابروها استفاده می شود ولی اثرات آن کاملا موقت است و سریع از بین می رود.

2- دوره ریکاوری طولانی همراه با خارش زیاد

دره ریکاوری تاتو ابروها، حدودا 2 هفته طول می کشد. در طول این دوره تاتو ابروهای شما پوست پوست می شوند و شما احساس خارش در ابروهایتان می کنید. هیچ وقت تحت هیچ شرایطی نباید به تاتوهایتان خراشی وارد کنید و یا آنها را بخراشید زیرا اسکار ایجاد می شود. دوره ریکاوری بعد از تاتو در هر بیماری متفاوت است و به جریان خون در بدن، قابلیت انعطاف پذیری پوست و غیره بستگی دارد.

3- هزینه بالایی دارد

جلسه اول تاتو کمی گران است و شما هم باید حتما پیش فرد با تجربه ای برای تاتو بروید یرا ابروها بخش حساسی هستند.

4- تاتو فقط در هفته های اول ظاهر خوبی دارد

نتایج تاتو در ابتدا بسیار خوب به نظر می رسند ولی با گذشت زمان خیلی تغییر می کنند. دلیل تغییر تاتو این است که رنگ تاتو در ابتدا کاملا تیره است و ابروها را پرتر نشان می دهد. رنگ تاتو بعد از دو هفته به تدریج کمرنگ تر می شود و وقتی پوسته ها می ریزند، ظاهر ابرها نازک تر و طبیعی تر بنظر می رسد.

5- تغییر رنگ تاتو و نیاز به جلسات مکرر

همانطور که به آن اشاره شد، در دوره ریکاوری رنگ تاتو تغییر می کند. برای تاتو ابروها می توان رنگ های مختلفی را انتخاب کرد. تاتو ابروها جزو روش های موقت محسوب می شود و در طول چند ماه رنگ هایی که کیفیت پایین تری دارند و یا حاوی کسید آهن هستند، تبدیل به رنگ آبی می شوند. تاتو ابروها به یک جلسه در سال یا بیشتر نیاز دارد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو برای مردان مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

امیر علوی
شنبه 1 دی 1397 - 14:55
بازدید : 5
برچسب‌ها : کاشت ابرو,کلینیک پوست و مو,

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

>> مراقبت های بعد از کاشت ابرو

بعد از کاشت ابرو، اکثر بیماران مشکل خاصی ندارند و می توانند بعد از اتمام فرآیند کاشت ابرو رانندگی کنند و به خانه بروند. در روزهای اول، سطح ابروها پر از پوسته های ریز و درشت می شود و پوسته های خشک شده شروع به ریزش می کنند. بیمار هم باید این پوسته ها را به آرامی از سطح ابروهایش پاک کند.   مراقبت های بعد از کاشت ابرو   پاک کردن ابروها بهتر است از همان روز اول جراحی کاشت ابرو شروغ بشود و به مدت یک هفته روزی سه بار انجام بشود. بعد از اینکه سطح ابروها به خوبی پاک شدند، می توان از کرم آنتی بیوتیک برای تمیز کردن ابروها و جلوگیری از عفونت استفاده کرد. همانطور که در مقاله های قبلی به آن اشاره کردیم، مقداری کبودی در اطراف ابروها بوجود می آید ولی در طول یک هفته یا کمی بیشتر، از حجم کبودی کاسته می شود. بعد از 10 روز یا بیشتر تمام پوسته های ابروها می ریزند.   مراقبت های بعد از کاشت ابرو   3 الی 4 ماه بعد از کاشت ابرو، موهای ابرو در دوره استراحت قرار می گیرند و هیچ نشانه ای از رشد مو در بخش ابروها دیده نمی شود. در این زمان بیمار باید صبور باشد و طبیعی است که بیمار کمی احساس ناامیدی کند زیرا هیچ نشانه ای از تغییر در سطح ابروهایش دیده نمی شود؛ اگرچه بعد از گذراندن این دوره، ابروها شروع به رشد می کند. به محض اینکه ابروها شروع به رشد کنند، سریع پر می شوند و کل ابروها را در بر می گیرند. این ابروها به اصلاح نیاز دارند چون سرعت رشد آنها درست مثل موهای سر است. موهای جدید ابرو هم می توانند وکس و یا رنگ بشوند. بعد از یک مدت، رشد موهای ابرو درست مثل ابروهای طبیعی کاهش می یابد زیرا این موها خودشان را با موهای جدید وفق می دهند و عملکرد آنها تا حدی شبیه به موهای طبیعی خود ابرو می شود.

>> چه کارهایی بعد از کاشت ابرو باید انجام بدهیم ؟

1- از مصرف داروهای رقیق کننده خون تا دو هفته بعد از کاشت ابرو خودداری کنید

داروهای رقیق کننده خون از لخته شدن خون در بدن جلوگیری می کنند. داروهای رقیق کننده مانع بزرگتر شدن لخته های خونی هم می شوند. لخته شدن خون در قلب، سرخرگ ها و سیاهرگ ها می تواند باعث حملات قلبی، سکته و انسداد مجاری خون هم بشود. بعضی از افراد از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند تا ریسک سکته و حملات قلبی در آنها کاهش یابد. رقیق کننده های خون با داروها، ویتامین ها و سایر مواد تداخل دارند. آسپرین و ایبوپروفن دو تا از داروهای معروف رقیق کننده خون هستند که بعضی از افراد بخاطر شرایط خاص خودشان این دارو را مصزف می کنند. همیشه به بیماران توصیه می شود که چدد هقفته قبل و چند هفته بعد از کاشت ابرو از مصرف این داروها خودداری کنید زیرا احتمال خونریزی را در محل بخیه ها و حتی در ابروها افزایش می دهند و خونریزی این ناحیه ها در دوره ریکاوری باعث می شود که بیمار نتواند نتیجه خوبی از کاشت ابرو بگیرد.

2- از مصرف دمنوش ها و محصولات گیاهی خودداری کنید

بسیاری از افراد از داروها و محصولات گیاهی بخاطر طبیعی بودن آنها استفاده می کنند. محصولات گیاهی در کاهش بعضی از مشکلات و بهبود امراض مفید هستند ولی برای کسی که قصد کاشت ابرو دارد، به هیچ وهج توصیه نمی شوند. استفاده از محصولات گیاهی هم مانند داروهای رقیق کننده خون در قبل و بعد از کاشت ابرو محدودیت دارند زیرا خون را رقیق می کنند و در نتیجه خطر خونریزی را در حین کاشت ابرو و حتی بعد از آن تا حد زیادی افزایش می دهند. خیلی خوب است که بجای داروهای شیمیایی از این محصولات استفاده می کنید ولی در پروسه کاشت ابرو باید تا چند وقت آنها را کنار بگذارید.

3- 2 تا 3 هفته بعد از کاشت ابرو سیگار نکشید

سیگار برای افراد عادی کلی ضرر دارد و کسانی که قصد کاشت ابرو دارند باید سیگار را کنار بگذارند. قبل و بعد از کاشت ابرو در مصرف سیگار محدودیت دارید زیرا سیگار با کاهش خونرسانی به ناحیه ابروها باعث کاهش/ عدم رشد فولیکول ها می شوند. دوره ریکاوری و ترمیم بخیه های سر در افرادی که سیگار می کشند، طولانی تر از حالت عادی است و احتمال عفونت و ایجاد اسکارهای تقریبا دائمی در روی سر هم افزایش می یابد. 4- از نوشیدنی های الکلی حداقل تا 3 روز بعد از کاشت ابرو استفاده نکنید الکل هم خاصیت رقیق کردن خون را دارد و در نتیجه احتمال خونریزی را افزایش میدهد. الکل باعث طولانی شدن دوره ریکاوری و اقزایش احتمال ایجاد عفونت هم می شود. بجای نوشیدنی های الکلی می توانید از آب استفاده کنید که برای سلامت و تقویت فولیکولها هم بسیار مفید است.

5- مصرف نوشیدنی های کافئین دار را به حداقل ممکن برسانید

از مصرف قهوه و سایر نوشیدنی های کافئین دار قبل و بعد از کاشت ابرو باید خودداری کنید زیرا باعث انقباض رگ های خونی و افزایش فشار خون می شوند و در نهایت باعث خونریزی می شوند. البته بعضی از تحقیقات نشان میدهد که مصرف نوشیئدنی های کافئین دار دار به میزان کم اشکالی ندارد و مصرف زیاد این نوشیدنی ها باعث به وجود آمدن عوارض و اثرات جانبی می شود. در مواردی که متخصص شما را از مصرف کافئین منع می کند، حتما به دستورات او عمل کنید.

6- بلافاصله بعد از کاشت ابرو داروهایتان را مصرف کنید

استفاده از داروها، محلول ها قرص ها و انجام دستورات متخصص الزامی است.

7- صورتتان را تا 24 تا 36 ساعت بعد از کاشت ابرو نشویید

در هناگام شستشوی صورت و ابروها به همراه آب از صابون ملایمی (صابون بچه) استفاده کنید.

8- 3 تا 4 هفته بعد کاشت ابرو از فولیکول های کاشته شده در ابروهایتان در برابر آفتاب محافظت کنید

نور آفتاب با امواج مضری که دارد، سلامت فولیکول ها را تهدید می کند.

9- از غذاها و مکمل های حاوی ویتامبن E استفاده نکنید

تا 10 روز قبل و بعد از کاشت ابرو در مصرف ویتامین E محدودیت دارید. و در آخر، خراشی به ابروها و یا اطراف آنها وارد نکنید و به ابروهایتان به هیچ وجه دست نزنید. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو برای مردان مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

 

امیر علوی
شنبه 1 دی 1397 - 14:19
بازدید : 5
برچسب‌ها : کاشت ابرو,کلینیک پوست و مو,

آمار سایت

آنلاین :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید هفته گذشته :
بازدید ماه گذشته :
بازدید سال گذشته :
کل بازدید :
تعداد کل مطالب : 257
تعداد کل نظرات : 0

خبرنامه