www.rozclinic.com ورود به سایت رسمی کلینیک پوست و مو رز

خوش آمدید

وبلاگ متصل به وب سایت رسمی کلینیک پوست و مو رز

مکان تبلیغات شما

امکانات وب

پر مخاطب ها

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :

تاثیر لیزر موهای زائد بر روی تاتو

>> لیزر موهای زائد روی تاتو چه تاثیری دارد؟

لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن موهای زائد است. موهای زائد نقش مهمی در بروز بیماری‌های پوستی دارد. موهای زائد محل مناسبی برای تجمع آلودگی‌های محیطی و عوامل بیماری زا است. البته از آنجایی که بدن مردان نسبت به زنان پر مو تر است شاید آنها حساسیت کمتری نسبت به از بین بردن موهای زائد خود داشته باشند.   لیزر موهای زائد روی تاتو   لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد پا، لیزر موهای زائد زیر بغل، لیزر موهای بیکینی، لیزر موهای زائد صورت و لیزر موهای بدن به صورت کلی برای همه، هم مردان و هم زنان تاثیر مناسبی دارد ولی خب امکان دارد که زنان برای از بین بردن موهای زائد خود با لیزر بیشتر راغب باشند. تعداد جلساتی که مردان نسبت به زنان برای لیزر درمانی هم مراجعه می‌کنند به خاطر داشتن موهای بیشتر نسبت به زنان، بیشتر است و طبیعتا هزینه این کار هم برای آنان بیشتر خواهد شد.   لیزر موهای زائد روی تاتو   لیزر برای از بین بردن موهای زائد تاثیر خوب و مناسب و عوارض کمی دارد اما برای کسانی که روی پوست خود تاتو دارند چه؟. تاتو یا خالکوبی را افراد به دلایل مختلف بر روی پوست خود انجام می‌دهند. برای عده‌ای جنبه هنری و زیبایی دارد و برای عده دیگر یک راهکار دائمی برای برخی از زیبایی‌های اعضای بدنشان است. برخی از زنان خط چشم، خط لب و یا ابروی خود را تاتو می‌کنند تا همیشه به این حالت بماند و نیازی نباشد تا پس از مدت کوتاهی تجدید شود. اما برخی دیگر از تاتو برای ترسیم و کشیدن اشکال هنری و ... استفاده می‌کنند. اما استفاده از تاتو بر روی پوست به هر دلیلی باشد؛ عوارضی برای سلامتی افراد در پی خواهد داشت.

 

>> ارتباط لیزر موهای زائد با تاتو

خالکوبی هم مثل لیزر موهای زائد، اگر در مراکز مجاز و توسط افراد مجرب و کارآزموده با رعایت تمامی نکات بهداشتی انجام نشود؛ تاثیرات منفی برای سلامتی افراد در پی خواهد داشت. اگر از سری مشترک برای دستگاه‌های خالکوبی برای همه افراد استفاده شود؛ ممکن است افراد دچار بیماری عفونی پوستی شوند. اگر فردی بیماری پوستی‌ای داشته باشد؛ بیماری‌اش با این سری‌های مشترک به دیگران منتقل خواهد شد. وجود مواد شیمیایی موجود در جوهر دستگاه‌های خالکوبی واکنش‌های آلرژیک برای پوست این افراد در پی خواهد داشت. امکان تورم، قرمزی، درد و ناراحتی بر روی پوست این افراد پس از خالکوبی به خاطر فرود آمدن سوزن و پخش شدن جوهر خالکوبی در بدن وجود دارد. عفونت‌های پوستی‌ای چون زرد زخم، سلولیت، تبخال و زگیل‌های ویروسی به خاطر استفاده از دستگاه‌های خالکوبی و تاتوی غیر مجاز وجود دارد. دستگاه‌های لیزر موهای زائد ارتباط چندانی با دستگاه‌های لیزر از بین بردن آثار تاتو بر روی پوست ندارد. چرا که هر کدام از دستگاه‌ها دارای عملکرد و ساختار متفاوتی هستند. لیزر Q-Switched پر کاربرد ترین دستگاهی است که برای پاک کردن آثار تاتو بر روی پوست به کار می‌رود. دستگاه‌های لیزر از بین بردن آثار تاتو بر روی پوست عملکردی مشابه دستگاه‌های لیزر موهای زائد دارند. آنها هم طیف و امواجی از لیزر را بر روی پوست می‌فرستند تا ترکیبات جوهرهای تاتو را بشکنند و سیستم ایمنی بدن بتواند آنها را دفع کند. در واقع سیستم ایمنی بدن با هر عامل خارجی مبارزه می‌کند و آن را از بین می‌برد. اگر جوهر تاتو کوچک و جزئی باشد، سیستم ایمنی بدن به زودی و به سرعت آن را از بین می‌برد؛ دلیل تغییر جزئی پس از خالکوبی بر روی پوست همین عملکرد سیستم ایمنی بدن است اما اگر این جوهر به مقدار زیاد در زیر پوست تزریق شود؛ دیگر سیستم ایمنی بدن نمی‌تواند آن را از بین ببرد. مثل لیزر درمانی، لیزر بر روی تاتو هم در یک جلسه انجام نمی‌شود و مراجعه کننده باید جلسات درمانی خود را کامل کند. عوامل مختلفی برای افزایش تعداد جلسات از بین بردن تاتو با دستگاه‌های مجهز به فناوری لیزر وجود دارد. از جمله این عوامل می‌تواند به رنگ و شکل تاتو، اندازه‌ی تاتو، مدت زمان گذشتن از تاتو و چگونگی و کیفیت تاتو که هر کدام می‌تواند برای افراد مختلف متفاوت باشد و دلیل افزایش تعداد جلسات از بین بردن تاتو با لیزر باشد. پیش از لیزر موهای زائد حتما باید راجع به وجود تاتو بر روی قسمت هایی از بدنتان با پزشک صحبت کرده و او را مطلع کنید تا او اندازه، تعداد و بزرگی آنها را بررسی کند.

 

>> تاثیر لیزر موهای زائد بر روی تاتو

اگر لیزر موهای زائد بر روی قسمت هایی از پوست انجام شود که دارای تاتو است؛ می‌تواند برای پوست خطرناک باشد. توصیه می‌شود در قسمت هایی از بدن که تاتو دارد؛ لیزر موهای زائد انجام نشود. چرا که اشعه‌های لیزر در این قسمت‌ها به جای موهای زائد، بیشتر جذب تاتو می‌شوند. اشعه‌های لیزر گرمای زیادی بر روی این نواحی تاتو شده وارد می‌کنند و با درد، تاول، تورم و کبودی همراه هستند. تاول، تورم و کبودی‌هایی که با درد و عفونت همراه بوده و مشکلات فراوانی را برای پوست این افراد ایجاد می‌کند. لیزری که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌شود ماهیت متفاوتی با لیزر موهای زائد دارد. در لیزر از بین بردن تاتو طیف متفاوتی از اشعه‌های لیزر بر روی پوست نسبت به لیزری که موهای زائد را از بین می‌برد؛ تابیده می‌شود. اشعه‌های دستگاه‌های لیزر موهای زائد باعث تغییر رنگ تاتوها، پاک شدن و از بین رفتن آنها می‌شود و هزینه و زحمت ایجاد تاتو برای افراد را از بین می‌برد. این مسئله برای زنانی که از تاتو برای دائمی کردن خط لب، ابرو و خط چشم خود استفاده کردند هم صادق است. اگر آنها مثلا می‌خواهند برای از بین بردن موهای زائد ناحیه‌ی پشت لب خود اقدام کنند اما دارای خط لبی تاتو شده هستند؛ پوست لب خود را با این کار زخم و آسیب پذیر خواهند کرد. اگر می‌خواهید از دستگاه‌های لیزر موهای زائد بر روی قسمت هایی از بدنتان که تاتو دارد، استفاده کنید نباید تکنسین و متخصص اشعه‌های لیزر را تا محدوده‌ی 2.5 سانتی متر به پوست نزدیک کند. برای ایمنی بیشتر می‌تواند روی نواحی تاتو شده را با پارچه‌ای بپوشاند؛ تا آسیبی متوجه پوست این نواحی نشود. آسیب‌ هایی که می‌تواند بعضا جبران ناپذیر باشد و مشکلات و عوارض پوستی فراوانی بیافریند. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

امیر علوی
يکشنبه 30 دی 1397 - 15:13
بازدید : 3
برچسب‌ها : لیزر موهای زائد,کلینیک پوست و مو,

مضرات لیزر موهای زائد چیست؟

>> عوارض و مضرات لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد است. از بین بردن موهای زائد با لیزر دائمی است و امکان رشد مجدد موها در این روش وجود ندارد. لیزر موهای زائد اگر در کلینیک‌ها و درمانگاه‌های مجاز و تایید شده انجام شود، مشکل و عوارضی برای پوست به وجود نمی‌آید. در این مراکز از جدیدترین دستگاه‌ لیزر موهای زائد 2018 استفاده می‌شود.   مضرات لیزر موهای زائد   دستگاه‌های از بین بردن موهای زائد از دو نوع سیستم استفاده می‌کنند. سیستم‌های لیزری و سیستم‌های غیر لیزری که هر کدام شرایط و خصوصیات خاص خودشان را دارند. دستگاه‌های غیر لیزری دارای سیستم‌های نوری هستند و ipl نام دارند. این دستگاه‌ها از قدرت کمتری برای از بین بردن موهای زائد نسبت به دستگاه‌های لیزری برخوردار هستند اما دسترسی به آنها آسانتر و قیمت و هزینه آنها کمتر است.   مضرات لیزر موهای زائد   لیزر موهای زائد خانگی از همین نوع دستگاه‌ها هستند. احتمال سوختگی پوست و رشد مجدد موهای از بین رفته از معایب استفاده از این دستگاه‌ها است. دستگاه‌های لیزری که هر کدام دارای مکانیسم و طول موج‌های مختلف هستند؛ انواع مختلفی دارند. از انواع این دستگاه‌های لیزر موهای زائد می‌توان به نوع دایود و الکساندرایت اشاره کرد. متخصصان و تکنسین‌های مجرب و آموزش دیده در این کلینیک‌های و درمانگاه‌های مخصوص زیبایی پوست و مو با توجه به نوع پوست و موی مراجعین و بیماران از دستگاه مناسب با طول موج‌های مناسب استفاده می‌کنند تا کمترین آسیب به پوستشان در حین و پس از لیزر درمانی وارد شود. لیزر موهای زائد بیکینی، لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد پا، لیزر موهای زائد صورت، لیزر موهای زائد زیر بغل و لیزر موهای زائد بدن به صورت کلی با این دستگاه‌های جدید و مدرن و در کلینیک‌ها و درمانگاه‌های لیزر درمانی مجهز، پیشرفته، معتبر و تایید شده و زیر نظر پزشکان، متخصصین و تکنسین‌های کار آزموده، مجرب و آموزش دیده بدون هیچگونه مشکلی انجام می‌شود. هرچند لیزر موهای زائد دارای فواید و خواص فراوانی است اما اگر درست و حرفه‌ای انجام نشود‌، می‌تواند عوارض و مضراتی برای بعضی از پوست‌ها ایجاد کند.

>> عوارض و مضرات لیزر موهای زائد

هرچند لیزر موهای زائد دارای مزایای فراوانی است و یک راه دائمی برای حذف موهای ناخواسته و عدم رشد مجدد آنها است اما اگر در مراکز غیر مجاز و توسط افراد ناکارآمد و آموزش ندیده انجام شود؛ عوارض و مضراتی در پی خواهد داشت که شاید برای بعضی از افراد جبران ناپذیر باشد. در ادامه این عوارض و مضرات لیزر موهای زائد را ذکر خواهیم کرد. 1- سوختگی پوست : اگر تکنسین‌ هایی که کار لیزر موهای زائد بر روی پوست افراد را انجام می‌دهند؛ آموزش‌های کافی و لازم را ندیده باشند؛ ممکن است باعث سوختگی پوست برخی از افراد شوند. چرا که نوع پوست و موی هر فردی با فرد دیگر و تحمل مقدار گرما و نور متفاوت است. برای هر فردی با توجه به نوع پوست او طیف خاصی از اشعه لیزر باید تابیده شود و اگر کسی با کار با این دستگاه‌ها آشنا نباشد؛ ممکن است لطمات و آسیب‌های بعضا جبران ناپذیری به پوست بعضی از افراد بزند. برای پوست‌های تیره تر باید طیف و میزان کمی از لیزر تابیده شود چرا که این نوع از پوست‌ها گرما و حرارت را بیشتر جذب کرده و زودتر از پوست‌های روشن دچار سوختگی می‌شوند. 2- ایجاد لکه‌های پوستی : هیپوپیگمانتاسیون و هیپرپیگمانتاسیون دو نوع لکه پوستی هستند که بر اثر تابیدن اشعه‌های لیزر بر روی پوست افراد ایجاد می‌شود. هیپرپیگمانتاسیون به معنی لکه‌های تیره است. وقتی تولید ملاتونین بر روی پوست برخی از افراد به خاطر تابش اشعه‌های لیزر افزایش پیدا کند؛ این لکه‌های تیره بر روی پوست آنها بروز می‌کند. هیپوپیگمانتاسیون به معنی لکه‌های سفید است. وقتی تولید ملاتونین بر روی پوست برخی از افراد به خاطر تابش اشعه‌های لیزر مهار شود و کاهش پیدا کند؛ این لکه‌های روشن بر روی پوست آنها ایجاد می‌شود. 3- آسیب چشمی : یکی از مهمترین و اصلی ترین نکات ایمنی لیزر موهای زائد چه برای بیمار و تکنسین و متخصص زدن عینک مخصوص در زمان کار است. اگر از چشمان در حین کار با عینک‌های مخصوص محافظت نشود؛ اشعه‌های لیزر می‌تواند آسیب‌های جدی برای چشمان افراد ایجاد کند. چشم دارای عضلات و عصب‌های حساسی است که نسبت به نور و گرمای زیاد حساس هستند. آسیب زدن به این عضلات و رگ‌های عصبی سراسری و حساس در چشم، مشکلات بینایی زیاد و عدیده‌ای را ایجاد خواهد کرد. مشکلات و آسیب‌ هایی که بعضا جبران ناپذیر خواهد بود. 4- خارش و تورم پوستی : یکی دیگر از عوارض لیزر موهای زائد برای بعضی از افراد ایجاد خارش و تورم پوستی است. گرما و نور اشعه‌های لیزر می‌تواند سطح خارجی پوست را خشک و شکننده کرده و خارش، تورم و قرمزی برای آنها ایجاد کند. البته این عوارض به صورت کوتاه مدت بروز می‌کند و پس از چند روز برطرف می‌شود. 5- پوسته پوسته شدن و کبودی : خشک شدن و از دست رفتن رطوبت لایه شاخی پوست منجر به خشکی و پوسته پوسته شدن آن می‌شود. خشکی و پوسته پوسته شدن، پوست را حساس کرده و آن را با کمی درد و سوزش همراه می‌کند. پوست هر چقدر حساس تر و شکننده تر باشد؛ این عوارض بیشتر و شدیدتر برای آن اتفاق می‌افتد. یکی از این عوارض کبودی و درد پس از لیزر درمانی است. البته این عوارض جانبی کوتاه مدت بوده و پس از چند روز برطرف خواهد شد. برای افرادی که آستانه درد و تحمل پایین تر و پوست حساس تری دارند در جلسه اول از ژل‌ بی حس کننده استفاده می‌کنند. 6- عفونت و تغییر رنگ پوست : بروز عفونت بر روی پوست‌ها پس از لیزر درمانی بسیار نادر اتفاق می‌افتد و کمتر گزارش شده است. دلیل آن هم عدم رعایت موارد بهداشتی است.اگر لیزر موهای زائد در کلینیک‌ها و درمانگاه‌های معتبر، تایید شده و دارای مجوز انجام شود و موارد بهداشتی و تمیزی پوست قبل از لیزر درمانی رعایت شود؛ این مسئله اتفاق نخواهد افتاد. در بعضی از مراکز غیر مجاز به خاطر استفاده از سری‌های آلوده و مشترک دستگاه‌های لیزر درمانی برای افراد و عدم رعایت نکات بهداشتی ممکن است این عفونت‌ها و بیماری پوستی اتفاق بیفتد. تغییر رنگ دادن پوست، قرمز و بنفش شدن آن پس از لیزر موهای زائد بسیار کم اتفاق می‌افتد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

امیر علوی
جمعه 28 دی 1397 - 15:51
بازدید : 4
برچسب‌ها : لیزر موهای زائد,کلینیک پوست و مو,

از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی تا چه میزان اطلاعات دارید؟

>> لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

لیزر موهای زائد روشی ایده آل و فوق العاده برای از بین بردن موهای زائد تمامی قسمت‌های بدن است. یکی از قسمت‌های مهم بدن که رعایت نکات بهداشتی در آن برای حفظ سلامتی اش بسیار مهم است؛ ناحیه تناسلی است. این ناحیه بسیار حساس بوده و رعایت نکات بهداشتی این ناحیه برای حفظ سلامتی کل بدن بسیار مهم است. از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی برای حفظ سلامت پوست آن ناحیه بسیار حائز اهمیت است.   لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی   به دلیل تیره بودن پوست این ناحیه و ضخیم بودن موهای زائد آن؛ لیزر موهای زائد در این ناحیه نتیجه مطلوب و خوبی می‌دهد. پوست این ناحیه بسیار حساس است و باید برای لیزر درمانی آن بسیار احتیاط کرد. لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی در منزل اصلا توصیه نمی‌شود. چرا که دستگاه‌های لیزر خانگی برای لیزر موهای زائد این ناحیه طراحی و ساخته نشده اند. به دلیل حساسیت و اهمیت پوست این ناحیه، لیزر درمانی در آن حتما باید زیر نظر متخصصین و پزشکان انجام شود تا مشکلات و آسیب‌هایی برای پوست این ناحیه به وجود نیاید.  

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

 

>> دائمی بودن لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

سازمان غذا و دارو (FDA) کاهش موهای زائد توسط دستگاه‌های مجهز به لیزر را تایید کرده اما تضمینی برای حذف دائمی آنها برای موهای زائد نداده است. در بسیاری از افراد و مراجعه کنندگان، حذف دائم موهای زائد با استفاده از دستگاه‌های لیزر درمانی مشاهده شده است و برای افرادی که رشد مجدد موهای زائد به میزان کم اتفاق افتاده است با با مراجعه یک تا دو جلسه در سال به این مراکز برطرف خواهد شد.  

>> میزان درد لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی در افراد مختلف

میزان درد لیزر موهای زائد در این ناحیه تناسلی بسیار کمتر از روش‌های وکس زدن و اپیلاسیون است. افراد درد تابش اشعه‌های لیزر بر روی پوستشان را همانند وارد آمدن ضربه کوچکی بر این ناحیه توصیف می‌کنند. برای افرادی که آستانه و تحمل درد پایینی دارند، می‌توان قبل از تاباندن اشعه لیزر بر روی ناحیه و قسمت مورد نظر پوستشان، از ژل‌های بی حس کننده استفاده کرد. بسیاری از دستگاه‌های لیزر موهای زائد مجهز به سیستم کولینگ و خنک کننده هستند تا از قرمزی، سوزش و درد پس از لیزر درمانی بر روی پوست مراجعه کنندگان کاسته شود. به طور یقین میزان احساس درد و سوزش برای همه افراد یکسان نیست. این تفاوت در نوع و جنس پوست آنها است. پس از طی چند جلسه، پوست افراد عادت کرده و از میزان درد و سوزش ابتدای فرایند درمان کاسته خواهد شد. بسیاری از افرادی که آستانه و تحمل درد پایین و پوست حساسی دارند، از جلسه دوم دیگر نیازی به استفاده از ژل بی حس کننده نمی‌بینند. قطعا کسانی که به فکر سلامتی و بهداشت پوست خود هستند؛ این درد و سوزش اندک را هم تحمل می‌کنند.  

>> ایمن بودن لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

از نظر پزشکان لیزر موهای زائد اطراف واژن زنان ایمن بوده و مشکلی ایجاد نمی‌کند. پوست زنان چون در این ناحیه بسیار حساس است استفاده از لیزر برای از بین مردن موهای زائد نسبت به وکس زدن، اپیلاسیون و تیغ بهتر و ایمن تر است. آقایان هم می‌توانند از این روش موثر و کارآمد برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی خود استفاده کنند. چون نور و اشعه لیزر به صورت سطحی، با قدرت کم و تنها برای از بردن فولیکول‌های موهای زائد این نواحی تابانده می‌شود و هیچ خطری برای نازائی، ناباروری و ... را این روش درمانی ایجاد نخواهد کرد. مسئله دیگری که به ایمن کردن لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی کمک می‌کند؛ انجام این کار توسط متخصصین و تکنسین‌های کارآزموده است. از آنجایی که پوست این ناحیه به خصوص برای زنان بسیار حساس است؛ در صورتی که درست و حرفه‌ای انجام نگیرد، پوست و سلامتی آنها را تحت الشعاع قرار می‌دهد. متخصصین و تکنسین‌های کار آزموده، مجرب و آموزش دیده می‌دانند که برای هر نوع پوست، ناحیه و قسمتی از بدن چه میزان طیف اشعه لیزر بتابند تا آن پوست دچار سوختگی و زخم نشود.  

>> مراقبت‌های قبل از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

قبل از لیزر درمانی متخصص و پزشک موجود در کلینیک و درمانگاه با شخص مراجعه کننده در مورد سابقه بیماری‌های پوستی و بیماری‌های دیگر صحبت می‌کند تا در جریان کامل شرایط آن فرد قرار گیرد و در پرونده پزشکی وی درج کند. بسیاری از بیماری‌های پوستی مانند زگیل ناحیه تناسلی و دیگر بیماری‌های پوستی این ناحیه قبل، در حین و بعد از لیزر موهای زائد باید تحت درمان قرار گیرند. عکس‌ هایی از قبل از شروع درمان گرفته می‌شود تا با عکس های گرفته شده‌ی پس از درمان، مقایسه شوند و شخص مراجعه کننده در جریان تفاوت لیزر درمانی بر روی این ناحیه قبل و بعد از این فرایند قرار بگیرد. پزشک و متخصص زیبایی پوست و مو با فرد مراجعه کننده در مورد عوارض لیزر موهای زائد صحبت می‌کند تا آن فرد در جریان پروسه درمان قرار گیرد. تا 4 هفته قبل از شروع درمان از بلیچ و سفید کردن و وکس زدن و اپیلاسیون جلوگیری و از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید پرهیز شود. یک تا دو هفته قبل از شروع درمان از برنزه کردن خودداری و 24 ساعت قبل از شروع درمان ناحیه مورد نظر به صورت کامل باید با تیغ تراشیده شود.  

>> مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

بعد از لیزر موهای زائد نکات و مراقبت‌های پوستی توسط متخصص و پزشک مربوطه ارائه می‌شود که با رعایت آنها قرمزی، سوزش و التهاب به زودی درمان می‌شود. اگر پس از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی در آن ناحیه احساس درد کردید، پیشنهاد می‌شود که کیسه یخ بر روی مثانه خود قرار دهید تا درد و ناراحتی تسکین یابد. البته اگر به یک کلینیک و درمانگاه معتبر و دارای مجوز مراجعه کنید؛ درد و ناراحتی‌ای بعد از درمان مشاهده نخواهید کرد ولی شاید در حین درمان به صورت اندک و کوتاه مدت احساس کنید. تا 48 ساعت پس از لیزر درمانی ناحیه مورد نظر نباید در معرض حرارت قرار گیرد. در این مدت از مراجعه به سونا جلوگیری کنید و دوش آب داغ نگیرید. از ژل آلوئه ورا برای از بین بردن قرمزی و سوزش ناحیه مورد نظر استفاده کنید. فاصله بین جلسات درمانی را رعایت و به توصیه‌ها و مشاوره‌های پزشکان و متخصصین عمل کنید تا بهترین نتیجه را از روند درمان خود بگیرید. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

 

امیر علوی
جمعه 28 دی 1397 - 13:01
بازدید : 3
برچسب‌ها : لیزر موهای زائد,کلینیک پوست و مو,

قبل از لیزر موهای زائد چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟

>> قبل از لیزر موهای زائد 

لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش‌های از بین بردن موهای زائد است. به نسبت دیگر روش‌های از بین بردن موهای زائد این روش مزایا و فواید فراوانی دارد. برای حذف موهای زائد و ناخواسته با لیزر از فناوری و تکنولوژی جدید و مدرن استفاده می‌شود. در کلینیک‌ و درمانگاه‌ها معتبر و تایید شده که صرفا برای زیبایی پوست و مو تاسیس شده است از متخصصین پوست و مو، تکنسین‌های آموزش دیده و جدیدترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد استفاده می‌شود.   قبل از لیزر موهای زائد چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟   این تکنسین‌های آموزش دیده به خوبی از برخورد و تاثیر اشعه‌های لیزر بر روی پوست آگاه و آشنایی دارند و بهترین مشاوره‌ها و توصیه‌ها را قبل و بعد از لیزر موهای زائد به مراجعه کنندگان ارائه می‌دهند. یک کلینیک و درمانگاه خوب مجهز به بهترین دکترها، متخصصین و دستگاه‌های جدید و پیشرفته قبل از انجام لیزر درمانی با بررسی دقیق نوع پوست و موی افراد بهترین مشاوره‌ها و راهکارها را ارائه می‌دهند. چرا که هر نوع پوست و مویی متناسب با یک یا چند نوع از دستگاه‌ها و طول موج و فرکانس مشخص و تعیین شده لیزر دستگاه‌های مختلف است.

 

قبل از لیزر موهای زائد چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟  

>> مراجعه به کلینیک‌های معتبر برای انجام لیزر موهای زائد

اگر لیزر موهای زائد در مراکز غیر مجاز و نامعتبر توسط افراد ناکارآمد و بی اطلاع صورت بگیرد؛ ممکن است صدمات جبران ناپذیری به پوست افراد ایجاد کند. قرمزی و سوزش ناچیز پس از هر جلسه لیزر درمانی طبیعی است و نشان دهنده‌ی از بین رفتن فولیکول‌های مو است ولی سوزاندن و تورم و زخم‌های ناجور و دردناک نشان دهنده‌ی این است که لیزر موهای زائد در مراکز غیر مجاز و زیر نظر افراد نا کارآمد، غیر حرفه‌ای و ناآگاه صورت گرفته است. متخصصین و تکنسین‌های کارآزموده و مجرب درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو قبل از شروع فرایند لیزر درمانی به مراجعه کنندگان در مورد میزان هزینه، مدت زمان درمان و مراقبت‌های پس از لیزر درمانی اطلاع رسانی و روشنگری خواهند کرد.

 

>> لیزر موهای زائد با جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه‌ها

تمامی دستگاه‌های لیزر موهای زائد مجهز به آخرین فناوری هستند و موفق شده اند تا آخرین و معتبرترین استانداردهای روز دنیا را بگیرند. این دستگاه‌ها برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی، از بین بردن موهای زائد پا، از بین بردن موهای زائد بیکینی، از بین بردن موهای زائد زیر بغل، از بین بردن موهای زائد صورت و از بین بردن موهای زائد بدن به صورت کلی بهترین نتیجه را در پی خواهند داشت.  

>> وجود تکنسین‌های آموزش دیده برای لیزر موهای زائد

در کلینیک‌ها و درمانگاه‌های معتبر و تایید شده بهترین، مجرب ترین و کارآمد ترین تکنسین‌ها و متخصصین حضور دارند. با توجه به پیشرفت روز افزون این دستگاه‌ها و ورود جدیدترین و مدرن ترین آنها نیازمند این است که آگاهی و دانش این تکنسین‌ها هم مرتب به روز شود. بنابراین آنها در جریان آخرین آموزش‌ها و تعلیمات جدید برای لیزر موهای زائد مراجعین قرار می‌گیرند تا عمل لیزر درمانی را به بهترین نحو ممکن انجام دهند و کوچکترین آسیب و ضرری متوجه پوست آنها پس از لیزر درمانی نکنند. برخی از افراد ممکن است حساس تر بوده و آستانه تحمل پایین تری داشته باشد. یک متخصص و تکنسین خوب و آموزش دیده می‌تواند این مسئله را پی برده و از ژل‌های بی حس کننده قبل از لیزر موهای زائد و تاباندن اشعه‌های لیزر با طول موج کمتر برای این دسته از افراد استفاده کند.

 

>> کارها و اقداماتی که قبل از لیزر موهای زائد نباید انجام دهیم؟

با توجه به مقدمه بالا و آشنایی با لیزر موهای زائد به عنوان بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد، حالا می‌خواهیم کارها و اقداماتی که قبل از لیزر موهای زائد را در ادامه مقاله معرفی کنیم. برای گرفتن نتیجه بهتر از لیزر درمانی بهتر است به این نکات توجه کرده و آنها را رعایت کنیم. 1- قبل از لیزر موهای زائد هرگز به اقدام کردن برای برنزه کردن پوست خود و قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید، نروید. برنزه کردن و قرار گرفتن زیاد در معرض نور خورشید باعث می‌شود تا پوست لکه دار شده و پیر شود. بسیاری از سرطان‌های پوستی به خاطر اشعه‌های مضر نور خورشید و برنزه کردن اتفاق می‌افتد. حداقل از 4 تا 6 هفته قبل از لیزر درمانی از برنزه کردن با دستگاه‌ها و قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید جلوگیری کنید. اگر مجبور به قرار گرفتن در معرض تابش نور مستقیم خورشید هستید از کرم ضد آفتاب و ضد پیری با SPF بالا بر روی پوست خود استفاده کنید. در طول دوره درمان هم از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید برای جلوگیری از سوختگی پوست خودداری کنید. 2- قبل از لیزر موهای زائد اقدام به بلیچ یا سفید کردن و وکس زدن پوست نکنید. این کارها باعث می‌شود تا لایه‌های پوست برداشته شده و پوست حساس و شکننده شود. اشعه‌های لیزر بر روی این پوست‌های حساس و شکننده ممکن است باعث قرمزی، تورم و درد و ناراحتی پس از لیزر درمانی شود. 3- اگر بیماری پوستی‌ای، تبخال یا تاولی بر روی پوست خود دارید قبل از لیزر موهای زائد و پس از آن اقدام به درمان‌های ضد ویروسی و ضد عفونی برای رفع و برطرف شدن آن مشکلات کنید. 4- تا 24 ساعت قبل از لیزر موهای زائد از مصرف داروهایی که پوست را به نور و گرما حساس می‌کند؛ اجتناب کنید. داروهای درمان آکنه، آنتی بیوتیک‌ها، داروهای ضد آلرژی و حساسیت، داروهای درمان کننده افسردگی، داروهای غیر استروئیدی و ضد التهابی، ویتامین‌ها و داروهای گیاهی و پمادها و کرم‌های موضعی جزء این دسته از داروها هستند. این داروها کمک می‌کند تا گرما و نور اشعه‌های لیزر در حین درمان و نور و گرمای خورشید پس از درمان بیش از حد تحمل شده بیمار بر محل و موضع تحت درمان قرار گرفته، بتابد. 5- از 3 تا 8 روز قبل از لیزر موهای زائد محل و موضع مورد نظر را با تیغ اصلاح نکنید. از یک تا دو هفته بعد از لیزر درمانی هم محل و موضع مورد نظر را با تیغ اصلاح نکنید تا دکتر و متخصص بتوانند روند پیشرفت درمان را مشاهده و عملکرد آن را ارزیابی کند. در طی دوره درمان، کرم‌های ضد آفتاب را بر روی موضع و محل‌های مورد درمان قرار گرفته بمالید. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

 

امیر علوی
چهارشنبه 26 دی 1397 - 15:22
بازدید : 3
برچسب‌ها : لیزر موهای زائد,کلینیک پوست و مو,

هزینه‌ لیزر موهای زائد به چه عواملی بستگی دارد ؟

>> هزینه‌ لیزر موهای زائد به چه عواملی بستگی دارد؟

لیزر موهای زائد یک راهکار دائمی برای حذف موهای زائد است. البته راهکارهای از بین بردن موهای زائد زیاد است و از گذشته تا امروز وجود داشته است. از بین بردن موهای زائد با کمک دستگاه‌های دارای فناوری لیزر کار و روش جدیدی نیست بلکه چند سالی از ورود نسل‌های اولیه آن می‌گذرد. رفته رفته با ورود نسل‌های جدید دستگاه‌های لیزر موهای زائد و پیشرفت و توسعه فناوری آن، این روش به تدریج جایگزین تمامی روش‌های قبلی حذف موهای زائد می‌شود.   هزینه‌ لیزر موهای زائد   روشی که علاوه بر حذف موهای زائد، فواید و مزایایی برای پوست افراد دارد. اشعه‌های لیزر باعث نرمی و لطافت پوست می‌شوند. افراد با طی کردن مراحل درمانی این روش و رعایت مراقبت‌های پوستی پس از لیزر درمانی می‌توانند بهترین نتیجه را بگیرند. اگر بعد از مدتی شاهد رشد مجدد موهای زائد خود شدید، دلسرد و ناامید نشوید چرا که این روش نیاز به صبر و حوصله از طرف مراجعه کنندگان دارد و تا رسیدن به نتیجه لازم مدت زمان خاص و تعیین شده‌ای وجود دارد.   هزینه‌ لیزر موهای زائد   در یک جلسه نمی‌توان تمامی موهای زائد را از بین برد. بدن هر فردی در هر جلسه می‌تواند تعداد محدودی اشعه لیزر را تحمل کند و اگر تعداد بیشتری اشعه لیزر در هر جلسه درمانی به بدنش برسد، سلامتی اش را تحت الشعاع قرار می‌دهد. با ورود فناوری‌های جدید و دستگاه‌های پیشرفته، هزینه استفاده از این روش هم دستخوش تغییر شده است. برای انجام این روش نمی‌شود، هزینه ثابتی تعیین کرد چرا که برآورد هزینه برای هر فرد و هر کلینیکی متغیر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این مقاله قصد داریم تا این عوامل را از جوانب مختلف بررسی کنیم تا برای مخاطب و مراجعه کننده‌ای که می‌خواهد از این راهکار فوق العاده و ایده آل برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده کند؛ از نظر هزینه‌ای که می‌خواهد در نظر بگیرد؛ روشنگری شود.

>> عوامل تعیین کننده برای پی بردن به هزینه‌های لیزر موهای زائد

در ادامه قصد داریم این عوامل تعیین کننده برای پی بردن به هزینه‌های لیزر موهای زائد را بیشتر بررسی کنیم.

1-قسمت و ناحیه مورد نظر بدن لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد پا، لیزر موهای زائد زیر بغل، لیزر موهای زائد بیکینی، لیزر مواهی زائد صورت یا لیزر موهای زائد بدن به صورت کامل؛ هر کدام هزینه‌های جداگانه و مشخصی دارد. بستگی دارد هر فردی بخواهد موهای زائد کدام قسمت از بدن یا کل بدن خود را با لیزر از بین ببرد. چرا که اشعه‌های لیزر به صورت دقیق و نقطه‌ای بر روی هر قسمتی از پوست پالس می‌فرستد و هر چه موهای زائد قسمت‌های بیشتری از بدن خود را بخواهید با این روش از بین ببرید؛ مدت زمان بیشتر، وقت بیشتر برای متخصص و مصرف انرژی بیشتری توسط دستگاه مصرف می‌شود. مسئله دیگر استفاده از دستگاه لیزر درمانی است. هرچه دستگاه لیزر موهای زائد جدیدتر و از فناوری پیشرفته تری استفاده کرده باشد؛هزینه لیزر درمانی هم برای مراجعه کننده بیشتر می‌شود.

2-تعداد جلسات لیزر موهای زائد

مسئله دیگری که ممکن است در تعیین هزینه لیزر موهای زائد را برای هر فردی نسبت به فرد دیگر متغیر باشد؛ تعداد جلسات لیزر درمانی است. هرچه قسمت‌های مورد نظر برای از بین بردن موهای زائد با دستگاه‌های لیزر کمتر باشد؛ تعداد جلسات و به تبع آن هزینه کمتر خواهد شد. البته نباید مراجعه کنندگان به خاطر پایین آوردن هزینه، تعداد جلسات لیزر درمانی که توسط متخصصین تعیین شده است را رعایت نکنند؛ در این صورت نتیجه لازم و مناسب را نخواهند گرفت. برای برخی از افراد به خاطر مسائل مختلف ممکن است علاوه بر تعداد جلسات تعیین شده، جلسات اضافی تعیین شود که برای آنها هزینه لیزر درمانی افزایش پیدا خواهد کرد. در یک جلسه نمی‌توان کل موهای زائد تمامی قسمت‌های بدن را از بین برد بلکه پروسه درمان با این روش از 4 تا 6 هفته زمان می‌برد. نتایج ملموس در از بین بردن موهای زائد بعد از 3 ماه مشاهده خواهد شد.؛ بعد از گذشت 3 ماه از تکمیل مراحل لیزر درمانی، هر روز این نتایج بیشتر بروز خواهد کرد.

3-نوع و جنس مو برای لیزر موهای زائد

قبل از انجام عمل لیزر موهای زائد، متخصص نوع موی شما را بررسی می‌کند. چرا که جنس، نوع، تراکم، ضخامت و طول مو تاثیر مستقیمی برای تعیین تعداد جلسات لازم برای از بین موهای زائد است. مثلا افرادی که موهایی به رنگ خاکستری، بلوند، قهوه‌ای و قرمز دارند نسبت به افرادی که موهایی به رنگ تیره دارند، دیرتر نسبت به پالس و اشعه‌های لیزر پاسخ می‌دهند و دیرتر دستگاه می‌تواند این نوع موها را از بین ببرد. بنابراین نوع، رنگ و جنس موهای زائد نقش مهمی در تعیین هزینه لیزر درمانی دارد.

4-درمانگاه یا کلینیک لیزر موهای زائد

نوع درمانگاه و کلینیکی که کار لیزر موهای زائد را برای افراد انجام می‌دهند هم در تعیین قیمت تعیین کننده است. اینکه این کلینیک از چه دستگاه‌هایی استفاده می‌کند؟ آیا از جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018 استفاده می‌کند؟ یا هنوز از دستگاه‌های قدیمی با فناوری قدیمی استفاده می‌کند؟ از چند دستگاه استفاده می‌کند؟ اینها همه مسائلی است که در تعیین هزینه لیزر درمانی شما مهم و کلیدی است. موقعیت جغرافیایی درمانگاه یا کلینیک هم مسئله مهمی است. اینکه این کلینیک در شمال، مرکز یا جنوب شهر واقع شده است. زیبایی، بزرگی، دکور، تعداد نیروهای متخصص و تعداد دستگاه‌های مورد استفاده برای لیزر درمانی هم از دیگر عوامل تعیین کننده برای هزینه این روش درمانی است. برخی از کلینیک‌ها برای مراجعه کنندگان خود بسته‌های خدماتی و سرویس دهی اضافی در نظر می‌گیرند که در بالا بردن هزینه‌های افراد تاثیر گذار هستند.   با در نظر گرفتن تمامی این موارد و فهمیدن هزینه لیزر درمانی باید در نظر بگیرید که از بین بردن موهای زائد با لیزر حتی اگر قیمت بالاتری نسبت به دیگر روش‌ها داشته باشد؛ ارزش خود را دارد. مزایا و فواید این روش بسیار بالا و رشد مجدد موهای زائد بسیار کمتر خواهد بود. البته رعایت نکات ایمنی هم بسیار مهم است. تابش اشعه لیزر به اطراف چشم ممنوع است و حتما باید مراجعه کننده و متخصص برای آسیب نرساندن به چشمانشان از عینک‌های مخصوص استفاده کنند و مراجعه کنندگان پس از انجام لیزر درمانی از پماد و کرم‌های مخصوص استفاده کنند تا اشعه‌های لیزر کمتر به پوست آنها آسیب برساند. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

امیر علوی
شنبه 22 دی 1397 - 13:57
بازدید : 5
برچسب‌ها : لیزر موهای زائد,کلینیک پوست و مو,

حقایق راجع به لیزر موهای زائد چیست؟

>> حقایق راجع به لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد امروزه یکی از بهترین و موثرترین روش‌های از بین بردن موهای زائد است. لیزر موهای بدن بعد از طی جلسات تعیین شده و انجام خود مراقبتی بعد از هر جلسه لیزر درمانی، علاوه بر حذف موهای ناخواسته و عدم رشد مجدد آنها در مدت طولانی به درخشندگی، نرمی و لطافت پوست هم کمک می‌کند. روش‌های دیگر از بین بردن موهای زائد هم سخت و دردسر ساز و هم در بعضی مواد دردناک است و پس از مدت کوتاهی دوباره موهای زائد در می‌آید. اما لیزر موهای زائد یک راه دائمی برای خلاص شدن از شر موهای زائد برای نقاط دردسر ساز بدن است.   حقایق راجع به لیزر موهای زائد   نقاطی که تجمع موهای زائد می‌تواند مشکلات و بیماری‌های عفونی برای پوست و بدن افراد ایجاد کند. چرا که آلودگی‌های محیطی، باکتری‌ها و عوامل بیماری زا، موهای زائد را بهترین محل برای تجمع، تکثیر و ضربه زدن به پوست و بدن می‌دانند که اگر نکات بهداشتی این نواحی از بدن به خوبی رعایت نشود، می‌تواند آسیب و ضررهای جبران ناپذیری به پوست و بدن بزند. چرا که پوست نخستین سد دفاعی برای جلوگیری از عوامل بیماری زا به اندام داخلی است و اگر این سد شکسته شود؛ بدن انسان در معرض انواع و اقسام بیماری‌ها قرار می‌گیرد.   حقایق راجع به لیزر موهای زائد   از این رو لیزر موهای زائد پا، لیزر موهای زائد بیکینی و لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی جزء پر طرفدارترین نواحی بدن افراد برای انجام لیزر درمانی است. اما لیزر موهای زائد باید در کلینیک‌های مخصوص، تایید شده و معتبر تحت نظارت پزشکان متخصص پوست و افراد واجد شرایط صورت بگیرد. حتی اگر مراکز غیر مجاز، باشگاه‌های بدنسازی و آرایشگاه‌ها که مجوز چنین فعالیتی و تخصصی در این زمینه ندارند از جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018 استفاده کنند بازهم مراجعه افراد به این مراکز می‌تواند آسیب و ضررهای جبران ناپذیری به پوست و سلامت افراد ایجاد کند.

 

>> 6 باور نادرست افراد مختلف درباره لیزر موهای زائد

با ارائه  مقدمه بالا در ادامه مقاله 6 باور نادرست در مورد لیزر موهای زائد توسط افراد مختلف را بررسی می‌کنیم.

1- نامناسب بودن لیزر موهای زائد برای پوست‌های تیره و موهای روشن

در گذشته انجمن پوست آمریکا طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که لیزر موهای زائد برای پوست‌های روشن و موهای تیره بهترین عملکرد و نتیجه را در پی خواهد داشت. با اعلام این خبر بسیاری از افرادی که پوست‌های تیره و موهای روشن داشتند؛ از انجام این عمل برای از بین بردن موهای زائد خود، منصرف شدند. اما این افراد بهتر است بدانند که این اطلاعیه برای زمانی داده شده بود که نسل اولیه دستگاه‌های لیزر موهای زائد در بازار در آن زمان وجود داشتند. آن دستگاه‌ها چون طول موج کوتاهتری نسبت به دستگاه‌های مدرن و پیشرفته امروز داشتند فقط فولیکول‌های تیره را تحت تاثیر قرار می‌دادند. دستگاه‌های امروزه دارای طول موج‌های بالاتر و عمق نفوذ بیشتری هستند و می‌توانند موهای زائد تمامی قسمت‌های بدن با همه نوع پوست و همه رنگ مو را از بین ببرند.

2- نابارور کردن و نازا کردن زنان با انجام لیزر موهای زائد در نواحی شکم و پهلو

این هم یکی از باورهای نادرست درباره لیزر موهای زائد در نواحی شکم و پهلو زنان در نابارور کردن و نازا کردن آنان است. در حالی که اشعه‌های لیزر تنها تا سطح فولیکول‌های موی پوست نفوذ کرده و حتی به لایه‌های زیرین پوست هم نمی‌رسند، چه برسد که بتواند به سطح ارگان‌های داخلی‌ چون تخمدان راه پیدا کند و باعث ناباروری و نازا کردن زنان شود. هیچ تحقیق و پژوهشی در دنیا نتوانسته بر ناباوری و نازا کردن زنان و تاثیر منفی گذاشتن بر سلامت جنین بر روی زنان باردار صحه بگذارد. اما توصیه می‌شود چون که زنان باردار ممکن است قسمت‌هایی از پوستشان به وسیله لیزر درمانی دچار قرمزی و تورم سطحی شود و امکان درمان آن سخت شود؛ از انجام لیزر درمانی در این زمان صرف نظر کنند.

3- ضخیم شدن موهای کرکی با انجام لیزر موهای زائد

برخی از افراد با مراجعه به مراکز غیر مجاز برای لیزر موهای زائد خودشان شاهد ضخیم شدن موهای کرکی شدند و به همین دلیل به دوستان و آشنایان خود توصیه می‌کنند که از انجام این عمل و راهکار برای حذف موهای زائد خود جلوگیری کنند. این در حالی است که این اتفاق زمانی برای افراد می‌افتد که لیزر درمانی توسط افراد ناآشنا با این مقوله و غیر متخصص انجام شود. افراد متخصص در کلینیک‌ها و مراکز درمانی مجاز و تایید شده با توجه به نوع پوست افراد، طول موج‌های متناسب با آنها برای دستگاه لیزر درمانی در نظر می‌گیرند تا هیچ فردی شاهد ضخیم شدن موهای کرکی و سوختگی بر پوستش نباشد.

4- انجام ندادن لیزر موهای زائد در فصل تابستان

‌باور نادرست دیگر در مورد لیزر موهای زائد این است که در فصل تابستان به خاطر گرمی هوا و قرار گرفتن پوست در معرض تابش مستقیم نور خورشید، از انجام این عمل خودداری کنید. این باور نادرست از سوی برخی از متخصصین پوست القا شده است که در فصل تابستان از انجام لیزر درمانی به خاطر نازک کردن پوست و ایجاد لک و سوختگی بر روی آن منصرف شوید. این در حالی است که طول موج‌های اشعه‌های لیزر فقط بر روی سطح خارجی و فولیکول‌های مو تاثیر می‌گذارد و اصلا پوست را نازک نمی‌کند. بنابراین هیچ ممنوعیت فصلی‌ برای لیزر درمانی وجود ندارد.

5- تاثیر منفی لیزر موهای زائد بر روی غدد لنفاوی

پزشکان متخصص معتقدند که چون اشعه لیزر به طور عمیق و بر لایه‌های زیرین پوست نفوذ نمی‌کند و حرارت آن بسیار ناچیز و کم است؛ بنابراین لیزر موهای زائد هیچگونه تاثیر منفی نمی‌تواند برای غدد لنفاوی زیر بغل و کشاله ران داشته باشد. مگر اینکه این عمل توسط افراد غیر متخصص و ناآشنا انجام شود و با سوختن پوست بتوان بر روی غدد لنفاوی تاثیر منفی گذاشت اما این مسئله هم به صورت موقت التهاب ایجاد می‌کند و به طور کلی در هیچ یک از پژوهش‌ها و مقالات علمی تاثیر مستقیم منفی لیزر درمانی بر روی غدد لنفاوی ثابت نشده است.

6- دردناک بودن انجام لیزر موهای زائد برای افراد مختلف

لیزر موهای زائد به دلیل تاباندن نور و اشعه با سرعت بالا شاید برای افرادی که پوست حساسی دارند، دردناک باشد اما درد و ناراحتی موقتی است و به زودی برطرف می‌شود و غیر قابل تحمل نیست. برای افرادی که آستانه تحمل درد پایینی دارند؛ می‌توان از پمادهای بی حس کننده 45 تا 60 دقیقه قبل از لیزر درمانی استفاده کرد تا هیچگونه درد و سوزشی در هنگام انجام این عمل احساس نکنند.   شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

 

امیر علوی
شنبه 22 دی 1397 - 13:18
بازدید : 5
برچسب‌ها : لیزر موهای زائد,کلینیک پوست و مو,

مزایای لیزر موهای زائد چیست ؟

>> مزایای لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد است. موهای زائدی که می‌تواند منبع جمع شدن باکتری‌های بیماری زا و عفونت‌های پوستی شوند. بسیاری از آلودگی‌های محیطی و عوامل بیماری زا می‌توانند با کمک موهای زائد برای مدت‌های طولانی بر روی پوست باقی بمانند، تولید مثل کنند و مشکلات زیادی برای سلامتی پوست و بدن ایجاد کنند.   مزایای لیزر موهای زائد   به هر حال پوست نخستین سد دفاعی بدن برای جلوگیری از ورود عوامل بیماری زا به اندام‌های داخلی است. اگر پوست مکانیسم قدرتمند دفاعی خود را از دست بدهد و در مقابل حمله عوامل بیماری زا شکست بخورد، آنها وارد بدن شده و اندام داخلی بدن را با تهدید مواجه می‌کنند. بنابراین لزوم از بین بردن و اصلاح موهای زائد بدن بیش از پیش احساس می‌شود. روش‌های زیادی برای از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارد اما هیچکدام به اندازه لیزر موهای زائد موثر نیستند.   مزایای لیزر موهای زائد   در ادامه مقاله 10 مزیت لیزر موهای زائد نسبت به دیگر روش‌های از بین بردن موهای زائد را ذکر می‌کنیم تا خودتان قضاوت کنید. بنابراین با ما همراه باشید.

>> 10 مزیت لیزر موهای زائد

1- بزرگترین مزیت لیزر موهای زائد جلوگیری از رشد موهای ناخواسته است. حذف موهای زائد با کمک لیزر درمانی در یک کلینیک تخصصی، معتبر و تایید شده نسبت به روش‌های دیگر از بین بردن موهای زائد، رشد و در آمدن مجدد آنها را به مدت طولانی تری به تعویق می‌اندازد. در لیزر موهای زائد بدن فولیکول‌های مو که یک دستگاه تولید مو در هر قسمتی از بدن است، در این نواحی به طور کامل غیر فعال می‌شود و در برخی از موارد به طور کامل از بین می‌رود تا رشد مجدد موهای زائد اتفاق نیفتد. در حالی که اپیلاسیون هنوز هم محبوب ترین روش حذف مو است، اما رشد مو بعد از لیزر به مدت طولانی تری اتفاق می‌افتد و در برخی موارد پس از طی کردن مراحل درمانی به طور کامل حذف می‌شود. بنابراین پیش بینی می‌شود که در آینده‌ای نزدیک با توجه به مزایای فوق العاده لیزر موهای زائد، این روش جایگزین روش‌های دیگر حذف موهای زائد شود.


2- لیزر موهای زائد موثر ترین راه حذف موهای زائد است. اکثریت افرادی که تحت لیزر درمانی قرار گرفته اند با نتایج مثبتی روبرو شده اند. به طوری که خواسته اند اگر مثلا برای یک قسمت بدن مثل لیزر موهای زائد پا مراجعه کنند، در دفعات بعدی برای از بین بردن موهای زائد بقیه قسمت‌های بدنشان می‌آیند. با توجه به تاثیر سریع و فوق العاده این روش برای حذف دائمی موهای زائد روز به روز تقاضا برای استفاده از این روش در حال افزایش است.


3- دستگاه‌های مختلفی برای لیزر موهای زائد وجود دارد که هر کدام برای نوع پوست و مقدار موهای زائد هر فردی مناسب تر است. همگی این دستگاه‌ها دارای معایب و مزایایی هستند و استفاده از آن توسط متخصصین کلینیک‌های لیزر درمانی با توجه به خصوصیات پوستی و مقدار موهای زائد هر فرد تعیین می‌شود. جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018 در بهترین کلینیک‌های لیزر درمانی وجود دارد تا همگان پس از مراجعه به آن مراکز، تجربه‌ای بی نظیر و فوق العاده کسب کنند.


4- دستگاه‌های مختلف برای لیزر موهای زائد مناسب برای از بین بردن موهای زائد تمامی قسمت‌های بدن وجود دارند. هر نوع پوستی و هر نوع قسمت از بدن در تنظیمات این دستگاه‌ها تعریف شده است و متخصص آگاه و آموزش دیده می‌تواند بدون ایجاد کوچکترین مشکلی بهترین نتیجه را برای فرد مراجعه کننده به ارمغان بیاورد. لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد پا، لیزر موهای زائد بیکینی و به طور کلی لیزر موهای زائد بدن توسط این دستگاه‌ها از جمله: ان دی یاگ، الکساندرایت، دایود، رابی و آی پی ال به بهترین نحو انجام می‌شود.


5- لیزر موهای زائد با دستگاه‌های موجود در کلینیک‌ها نسبت به دیگر روش‌های از بین بردن موهای زائد مثل موم انداختن، الکترولیز، تیغ زدن، بند انداختن و استفاده از مواد شیمیایی؛ درد و خطرات بسیار کمتری دارد. فرد مراجعه کننده در روش لیزر درمانی احساس ملایمی مثل بند انداختن دارد و اگر فردی پوست حساس تری داشته باشد، می‌تواند برای او از ژل‌های بی حس کننده استفاده کنند.


6- از بین بردن موهای زائد با لیزر موهای زائد بسیار سریع تر، اتفاق می‌افتد. طول درمان، بستگی به ناحیه و اندازه موهای ناحیه مورد نظر دارد. هر پالس دستگاه‌های لیزر درمانی، موهای زائد یک ناحیه 9 در 9 میلی متر را از بین می‌برد.


7- هرچند اگر بعد از لیزر موهای زائد دوباره با رشد مو در آن نواحی‌ و قسمت هایی از بدن که با لیزر موهای زائد را از بین برده بودید؛ مواجه شدید، رشد مو نسبت به قبل و روش‌های دیگری که قبلا امتحان کرده بودید، کمتر و سبک تر است.


8- لیزر موهای زائد اگر توسط افراد متخصص و در کلینیک‌های معتبر و تایید شده صورت بگیرد؛ عوارض خطرناکی در پی نخواهد داشت. عوارضی چون درد، تورم یا قرمزی قسمت هایی که لیزر درمانی بر روی آنها صورت گرفته است به صورت کوتاه مدت بروز می‌کند که با خود مراقبتی از بین خواهند رفت. اگر لیزر موهای زائد توسط افراد غیر متخصص و در مراکز غیر مجاز صورت بگیرد؛ عوارض جبران ناپذیری مثل سوختگی پوست برای افراد مراجعه کننده در پی خواهد داشت.


9- لیزر موهای زائد با دستگاه دایود، سرعت و دقت بیشتری برای از بین بردن موهای زائد نسبت به دیگر دستگاه‌ها دارد. diode دستگاه لیزر موهای زائد، یک روش بی خطر و غیر حساسیت زا برای از بین بردن موهای زائد پوست‌های حساس است. در این روش احتمال بروز عفونت‌های باکتریایی پس از لیزر درمانی کمتر می‌شود.


10- پس از انجام لیزر موهای زائد زیبایی، نرمی و شفافیت پوست افزایش پیدا می‌کند. موهای همه‌ی قسمت‌های بدن را می‌توان با این دستگاه‌ها از بین برد. به طور کلی زنان نسبت به مردان تقاضای بیشتری برای از بین بردن موهای زائد خود با لیزر دارند. ناحیه‌ی بیکینی، زیر بغل و پا بیشترین درخواست زنان برای لیزر موهای زائد است و بیشترین درخواست برای مردان ناحیه کمر، سینه، صورت و پاها است. تشعشعات لیزر برای چشمان بدون زدن عینک‌های مخصوص ممکن است آسیب زا باشد. بنابراین برای نواحی صورت و نزدیک چشمان حتما از عینک‌های مخصوص استفاده کنید و اگر پزشک و متخصص شما این مسئله را فراموش کرد؛ خودتان عینک مخصوص را درخواست کنید. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

امیر علوی
پنجشنبه 20 دی 1397 - 15:41
بازدید : 5
برچسب‌ها : لیزر موهای زائد,کلینیک پوست و مو,

زمان ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد

>> زمان ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد

ریزش موهای زائد بعد از لیزر، یک مرحله طبیعی است؛ حدودا 3 هفته بعد از لیزر موهای زائد، موهایی که در مرحله رشد خود قرار داشته اند شروع به ریزش می کنند. این موهای زائد شبیه به جوش های سر سیاه یا ریش های سیاهی هستند که از فولیکول خود جدا می شوند. رشد دوباره موها زمانی اتفاق می افتد که فولیکول هایی که در مرحله استراحت خود قرار داشتند به مرحله رشد برسند و در طی چند هفته بعد شروع به رشد کنند؛ بخاطر همین لیزر موهای زائد باید در طی جلسات منظم انجام بشود تا بتواند تمام موهای زائد را پوشش بدهد.

 

زمان ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد

 

>> ارتباط بین ریزش موها و ماندگاری نتایج لیزر موهای زائد

موهای زائد بالافاصله بعد از لیزر نمی افتند بلکه بعد از چند روز تا چند هفته شروع به ریزش می کند. شاید این امر برای شما نگران کننده به نظر برسد و فکر کنید که موهای زائد به رشد خود ادامه می دهند ولی انجام لیزر در جلسات متعدد بخاطر رشد موها و چرخه های متفاوت هر یک از این موهای زائد لارم است.   زمان ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد   لیزر موهای زائد در فولیکول موهایی تاثیر می گذارد که در مرحله جدیدی از رشد خود قرار داشته باشند. نتایج لیزر موهای زائد در هر فردی متفاوت است و نمیتوان به راحتی آنها را پیش بینی کرد. ماندگاری اثرات لیزر موهای زائد ممکن است از چند ماه تا چند سال ادامه داشته باشد ولی لیزر موهای زائد نیمتواند رفع دائمی موهای زائد را تصمین کند. وقتی موها رشد می کنند، رنگ آنها نسبت به قبل روشن تر است و نازک تر هم هستند. اگر میخواهید نتایج ماندگاری از لیزر موهای زائد بگیرید، باید تا چند جلسه لیزر خود را ادامه بدهید.

>> آیا میتوان قبل از ریزش، موهای زائد را شیو کرد؟

 1. شما باید چند روز صبر کنید تا بتوانید موهایتان را بعد از لیزر شیو کنید. بعد از لیزر، موهایتان کمی حساس تر از گذشته هستند و بنابراین لازم است چند روز صبر کنید تا پوستتان دچار خراش یا سوزش نشود.
 2. 4 الی 5 روز صبر کنید تا سطح پوست شما، پوسته پوسته بشود. بعد از اینکه پوسته ها برطرف شدند، میتوانید موهایتان را شیو کنید. اگر چاننچه با وجود پوسته از شیو برای رفع موهای زائدتان استفاده کنید، پوتستتان دچار التهاب و سوزش می شود.
 3. منتظر ریزش طبیعی موهای زائد باشید. چند روز بعد از لیزر، موهای زائد شروع به ریزش می کند که بعضی از افراد به اشتباه فکر میکنند که موها دوباره رشد کرده اند و سریع به سراغ ژبلت می روند. فبل از اینکه موها را شیو کنید، ناخن هیتان را به آرامی روی پوستتان بکشید تا موهای زائد بریزند.
 4. اگر بعد از لیزر به دفعات شیو کمتری احتیاج داشتید، نشانه این است که از لیزر نتیجه گرفته اید.

>> آیا می توانید بعد از لیزر، موهایتان را از ریشه جدا کنید؟

شما نباید بعد از لیزر، موهایتان را از ریشه جدا کنید و یا از روش هایی مثل وکس یا موچین برای جدا کردن موهایتان از ریشه استفاده کنید. پرتوهای لیزر بر روی فولیکول های مو متمرکز می شوند و انرژی این پرتوها توسط ملانینی که در سطح فولیکول های مو وجود دارد جذب می شود. گرمای پرتوهای لیزر خودشان را به فلیکول های مو می رسانند و به پیاز مو و تمام ساختارهای مو آسیب می رسانند. با جلسات منظم لیزر، فولیکول های مو به تدریج ضعیف تر می شوند و حجم موها هم کم تر می شود. در نهایت، موها به قدری آسیب می بینند که رشد آنها متوقف شود. برای اینکه لیزر بتواند در رفع موهای زائد شما تاثیر بگذارد، موها باید در سطح پوست وجود داشته باشند. اگر شما برای رفع موهای زائد از موچین، بند با نخ، وکس یا اپیلاسون استفاده کرده اید، لیزر هیچ تاثیری در رفع موهای زائد شما نمی گذارد و بدون وجود موهایی که پرتو لیزر را جذب کنند، لیزر موهای زائد شما به هیچ نتیجه ای نمی رسد پس هیچوقت این کار را نکنید. هدف از لیزر موهای زائد، آسیب به ساختارهایی است که وهای زائد را تولید می کنند؛ لیزر به قدری به این ساختارها آسیب وارد می کند که دیگر قادر به تولید موهای زائد نباشند. استفاده از روش هایی مثل وکس برای رفع موهای زائد نه تنها باعث عدم تاثیر لیزر در رفع و کاهش حجم موهای زائد می شود، بلکه باعث می شود تا موها بیشتر از قبل رشد کنند و حجم موهای زائد هم بیشتر بشود. در هر جایی که موهایی زائد از ریشه خود جدا بشوند، در آن محل جریان خون افزایش می یابد که این مسئله مانع عملکرد مفید لیزر در کاهش موهای زائد می شود. هدف از لیزر، کاهش جریان خون است تا فولکیول موهای زائد نتوانتتد به خوبی تغذیه بشوند و و در نهایت، روز به روز ضعیف تر بشوند تا دیگر نتوانند به رشد خود ادامه بدهند.

>> آیا میتوان در طول جلسات لیزر موهای زائد از کرم های موبر استفاده کرد؟

از کرمهای موبر در طی جلسات لیزر استفاده نکنید زیرا باعث حساسیت بیشتر پوست شما می شوند و احتمال بروز اثرات جانبی هم تا حد قابل توجهی افزایش می یابد. علاوه براین، ترکیبات کرم های موبر به موها آسیب می رسانند و باعث می شوند که لیزر درمانی موثر واقع نشود. استفاده از کرم های موبر عملکرد لیزر را بسیار کند می کند.

>> آیا میتوان از محصولات بی رنگ کننده مو در طول جلسات لیزر موهای زائد استفاده کرد؟ 

شما نباید از محصولات بی رنگ کننده مو استفاده کنید زیرا قبل و بعد از لیزر باید موهایتان را شیو کنید و استفاده از محصولات بی رنگ کننده، فرآیند لیزر را ناممکن می سازد و موها را از سطح پوست پنهان می کند. محصولات بی رنگ کننده مو فاقد ملانین هستند و لیزر نیم واند بر روی آنها تاثیر بگذارد و در یک کلام، لیزر موهای زائد در این شرایط هیچ فایده ای ندارد.

نکته آخر :

شما باید صبور باید بخضی از تا موهایتان بعد از لیزر به طور طبیعی بریزند. در طول جلسات لیزر، فقط از روش شیو استفاده کنید زیرا به فوایکول و ساقه موها آسیبی نمی رساند. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

امیر علوی
شنبه 15 دی 1397 - 15:27
بازدید : 5
برچسب‌ها : لیزر موهای زائد,کلینیک پوست و مو,

کدام دستگاه لیزر موهای زائد مناسب موها و پوست می باشد

>> کدام دستگاه لیزر موهای زائد مناسب موها و پوست می باشد

آیا می دانید که از کدام دستگاه باید رفع موهای زائد خودتان استفاده کنید؟ ان دی- یاگ؟ الکساندرایت؟ یا دستگاه های دیگر؟ دستگاه لیزر، انواع بسیار مختلفی دارد که هر کدام خصوصیات و کاربردهای مخصوصی دارند.   کدام دستگاه لیزر موهای زائد مناسب موها و پوست می باشد   شرکت های زیادی هستند که هر روزه از تکنولوژی های جدیدی در ساخت دستگاه های لیزر استفاده می کند تا نتایج بهتری را برای رفع موهای زائد به دنبال داشته باشد.   شما باید تفاوت بین دستگاه های مختلف لیزر را بشناسید تا بدانید که کدام دستگاه مناسب پوست و موهای شماست. در این مقاله به چند تا از معروفترین دستگاه های لیزر می پردازیم مثل ان- دی یاگ، لکساندرایت، دایود، رابی و غیره. هر کدام ار این دستگاه ها مزایا و معایب خودشان را دارند.

 

کدام دستگاه لیزر موهای زائد مناسب موها و پوست می باشد

 

1- لیزر موهای زائد با دستگاه ان دی-یاگ

کاربرد : برای پوست های تیره

نحوه عملکرد دستگاه ان- دی یاگ :

یکی از معیارهای اندازه گیری پرتو لیزر، قابلیت جذب ملانین است و یا سرعتی که پرتو و گرمای دستگاه لیزر در هنگام برخورد با ملانین (رنگدانه های پوست و مو) دارد. برای پوست های تیره از دستگاه ان-دی یاگ برایی لیزر موهای زائد استفاده می شود زیرا سرعت جذب ملانین در دستگاه ان-دی یاگ ضعیف تر و پایین تر از دستگاه های دیگر است. طول موج پرتوهای ان دی یاگ طولانی است و در نتیجه برای لیزر موهای زادئد پوست های تیره عوارضی را به دنبال ندارد و می تواند از ملانین های پوست عبور کند و به فولیکول ها برسد. بهرحال دستگاه ان دی یاگ به دنبال ملانین های متمرکزتر است و بر روی پوست هایی که سفید هستند، تاثیر زیادی در رفع موهای زائد ندارد.

مزایا :

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، طول موج طولانی دستگاه ان دی یاگ می تواند فولیکول های موها را به راحتی تخریب کند.

معایب :

سرعنت جذب ملانین این دستگاه خیلی کم است و تعداد جلسات بیشتری لازم است تا دستگاه ان دی یاگ بتواند نتایج بهتری را برای بیمار فراهم کند. علاوه بر این، ممکن است بیمار درد بیشتری را در هنگام استفاده از دستگاه ان دی یاگ احساس کند ولی شاهد تغییر چندانی در حجم و تعداد موهای زائد خود نباشد. برندهای معروف دستگاه ان-دی یاگ : کیوترا کول گلاید، سینوشور الایت، کندلا جنتل یاگ

2- لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت

کاربرد : برای پوست های چرب

نحوه عملکرد دستگاه الکساندرایت :

این دستگاه لیزر موهای زائد، طول موج طولانی تری نسبت به سایر دستگاه ها دارد ولی به بلندی طول امواج دستگاه ان- دی یاگ نیست. از دستگاه الکساندرایت برای انواع متختلفی از پوست میتوان استفاده کرد؛ مخصوصا برای پوست های چرب.

مزایا :

شاید مهم ترین مزیت دستگاه الکسانداریت این باشد که میتوان از آن برای رفع موهای زائد بخش های بزرگ تر بدن استفاده کرد زیرا این دستگاه عملکرد سریع تری دارد و با پالس های منظم خود نواحی بزرگ را پوشش میدهد. یکی از سریع ترین روش ها برای لیزر موهای زائد پست بدن و یا کل پاها؛ استفاده از دستگاه الکساندرایت است.

معایب :

علی رغم طول موج بلند آن؛ همچنان سرعت زیادی در جذب ملانین دارد پس احتمال تغییر رنگ پوست بیمار و سوختگی در همه وجود دارد؛ بخصص افرادی که پوست روشن تری دارند.

برندهای معذروف دسنگاه الکساندرایت :

کاندلا ججنتل لیز، سنوشور آپوجی، اپی تاچ پلاس

3- لیزر موهای زائد با دستگاه دایود

 کاربرد : برای انواع پوست معمولی

نحوه عملکرد دستگاه دایود :

دستگاه دایود یکی از جدیدترین و معروفترین سیستمم هایی است که امروزه برای لیزر موهای زائد بکار می رود.

 مزایا :

دستگاه دایود، پرتوهایی از خود منتشر می کند که هم طول موج های کوتاه دارند و هم طول موج های بلند پس دستگاه دایود میتواند ملانین را به خوبی جذب کند و به عمق فولیکول های مو نفوذ کند. طول موج های بلند دستگاه دایود، ریسک آسیب های پوستی را هم کاهش داده است.

معایب :

اشکال اصلی لیزر دایود این است که دستگاه جدیدی است و هنوز اطلاعات زیادی از آن در دسترس عموم قرار ندارد

برندهای معروف دستگاه دایود :

لایت شیر، اس ال پی 1000 ، لیزرلایت سوپرانو ایکس ال

4- لیزر موهای زائد با دستگاه رابی

کاربرد : برای پوست های سفید و خیلی رشن

نحوه عملکرد دستگاه رابی :

دستگاه رابی، قدیمی ترین وسیله برای لیزر موهای زائد است . دستگاه رابی نسبت به سایر دستگاه های لیزر، سرعت بالاتری در جذب ملانین دارد که برای لیزر موهای زائد در افرادی که پوست سفید و خیلی روشنی دارند، بسیار مناسب است.

مزایا :

در رفع موهای رائد بسیار موثر است

معایب :

دستگاه رابی با سرعت بالای جذبی که دارد پوست فرد را مستعد تغییر رنگ می کند؛ بخاطر همین باید برای پوست های سفید از آن استفاده کرد.

برندهای معروف دستگاه رابی :

پالومر ای 2000، رابی استار

5- لیزر موهای زائد با دستگاه آی پی ال

کاربرد : برای پوست های روشن

نحوه عملکرد دستگاه آی پی ال :

دستگاه آی پی ال از طیف های وسیعی برای رفع موهای زائد استفاده می کند. تفاوت اصلی بین دستگاه ای پی ال و سایر دستگاه ها، نوع نورهای آن است. آی پی ال با پالس های (ضربات) زیادی که بر روی سطح پوست وارد می کند، باعث کاهش موهای زائد می شود. آی پی ال، طول موج هایی متفاوتی دارد که بین 500 تا 1200 نانومتر قرار دارند. برعکس بقیه، دستگاه آی پی ال با لامپ نور کار میکند.

مزایا :

دستگاه آی پی ال با طول موج های مختلفی که دارد به پوست آسبی نمی رساند. لیزر موهای زائد با دستگاه آی پی ال زیاید طول نمی کشد و خیلی سریع انجام می شود.

معایب :

دستگاه آی پی ال نسبت به دستگاه های دیگر، تاثیر کمتری در رفع موهای زائد دارد و به جلسات بیشتری نیاز دارد. بیشتر بیماران در هنگام لیزر موهای زائد خود با دستگاه آی پی ال، احساس درد می کنند. این دستگاه برای پوست های تیره و برنزه مناسب نیست.

برندهای معروف دستگاه آی پی ال :

تریا فر ایسک، فیلیپس لومئا پرستیز، براون سیلک اکسپرت، رمینگتون آی لایت پرستیز شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.    

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

امیر علوی
شنبه 15 دی 1397 - 14:58
بازدید : 4
برچسب‌ها : لیزر موهای زائد,کلینیک پوست و مو,

جلسه اول لیزر موهای زائد و نتایج بعد از آن

>> جلسه اول لیزر موهای زائد

از وکس و شیو خسته شده اید؟ پس به لیزر موهای زائد نیاز دارید. تنها روشی که میتوان در طی چند جلسه از آن جواب خوبی برای کاهش و یا رفع موهای زائد گرفت، لیزر است. لیزر موهای زائد روشی غیر تهاجمی است که آسیبی به بدن شما وارد نمی کند و خیلی سریع هم انجام می شود. وقتی برای اولین بار میخواهید اقدام به لیزر موهای زائد خودتان بکنید، شاید در مورد لیزر اطلاعات چندانی نداشته باشید؛ مثلا نمی دانید که چگونه باید برای لیزرموهای زائد آماده بشوید، اولین جلسه از لیزر چه مراحلی دارد و اینکه نتایج بعد از اولین جلسه لیزر چگونه است.   جلسه اول لیزر موهای زائد   در این مقاله سعی شده است به تمام سوالات و نگرانی های شما در مورد اولین جلسه لیزر مواهی زائد پاسخ داده بشود.

>> تکنولوژی لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر خیلی پیشرفته به نظر می رسد ولی کار با آن بسیار ساده است. پالس ها و ضربات لیزر، ملانین فولیکول ها را هدف میگیرد تا به خود فولیکول آسیب برساند. ملانین، پالس ها را جذب می کند و فولیکول به حدی آسیب می بینند که نمیتوانند دوباره رشد کند. همه بیماران با هر نوع رنگ مو و رنگ پوستی می توانند جواب خوبی از لیزر بگیرند. لیزر ان دی یاگ طول موج بلندتری دارد و میتواند ملانین ها را بهتر مورد هدف قرار بدهد. لیزر ان دی یاگ میتواند بهتر در فولیکول ها نفوذ کند و به پوست و بافت های اطراف آن هم صدمه ای وارد نمی کند.

 

جلسه اول لیزر موهای زائد

 

>> آمادگی های لازم برای قبل از جلسه لیزر موهای زائد

اگر میخواهید برای رفع موهای زائد از دستگاه لیزر استفاده کنید، کلینیکی را انتخاب کنید که متخصصان با تجربه ای داشته باشد. اگر لیزر موهای زائد توسط تکنیسین یا پرستار انجام می شود، مطمئن شوید که لیزر موهای زائد تحت نظر دکتر انجام می شود و خود دکتر هم در جلسه اول حضور دارد. از سالن های آرایشی یا دیگر مکان هایی که افراد معمولی اقدام به لیزر موهای زائد می کنند هیچوقت استفاده نکنید. قبل از اینکه در مورد جلسه اول لیزر برنامه ریزی کنید، لازم است با متخصص خود در این زمینه مشورتی داشته باشید. متخصص از موهای زائد بدن یا صورت شما عکس می گیرد تا نتایج قبل و بعد لیزر را بتوانید بهتر مقابسه کنید. برای لیزر باید آمادگی هایی هم داشته باشید مثلا:

 1. در معرض آفتاب قرار نگیرید
 2. از وکس و الکترولیز و روشهای دیگر استفاده نکنید
 3. از محصول و کرم خاصی استفاده نکنید
 4. پوستتان باید کاملا پاکسازی بشود

>> تجربه بیمار از اولین جلسه لیزر موهای زائد

طول موج لیزری که برای شما انتخاب می شود، به بخشی که میخواهید موهای زائد را لیزر کنید بستگی دارد. اولین جلسه می تواند از چند دقیقه طول بکشد تا یک ساعت؛ مثلا لیزر کامل صورت 10 دقیقه طول می کشد، لیزر زیر بغل 1 دقیقه، پشت بدن 30 دقیقه، ناحیه بیکینی 15 دقیقه و پاها هم 5 دفیقه. قبل از اینکه لیزر شروع بشود، به شما عینکی برای محافظت از چشمها در برابر نور لیزر داده می شود. کرم بی حسی هم بر روی بخش مورد نظر از بدن شما زده می شود. به محض اینکه دستگاه لیزر در مجاورت پوست شما قرار بگیرد، احساس سوزش خواهید داشت و این تجربه برای شروع لیزر الزامی است زیرا نشان دهنده فعال شدن دستگاه و نفوذ پرتوهای آن به درون پوست شماست. جلسه اول لیزر موهای زائد شامل مجموعه ای از پالس های منظم دستگاه لیزر بر روی پوست شما خواهد بود.

>> نتایج و مراقبت های بعد از اولین جلسه لیزر

1 الی 2 روز بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد

 1. دمای پوست شما نسبتا بالاست و کمی حساس به نطر می رسد. بهتر است لباس های گشاد نخی بپوشید.
 2. آلوئه ورا، تنها محصولی است که میتوانید 24 ساعت بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد از آن استفاده کنید. آلوئه ورا دمای پوست شما را پایین می آورد و هرگونه سوزشی را هم کاهش میدهد. بعضی از مرطوب کننده ها حاوی ترکیباتی هستند که باعث سوزش و التهاب پوست می شوند پس فقط از الوئه ورا استفاده کنید.
 3. ار ضد آفتاب استفاده کنید.
 4. بعد از لیزر موهای زائد فقط میتوانید از مواد آرایشی که در ترکیبات خود مواد طبیعی دارند استفاده کنید. شما میتوانید 24 ساعت بعد از اولین لیزر مقداری آرایش کنید.
 5. اگر احساس میکنید که پوستتان بیش از حد قرمز شده است یا لکه های قهوه رنگی را روی پوستتان می بینید، بخاطر این است که قبل از لیزر، در معرض نور آفتاب قرار گرفته بودید. این عوارض بعد از چند روز برطرف می شوند.

4 الی 5 روز  بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد

 1. پوست شما پوسته پوسته می شود تا سلول ها و بافت های مرده پوست از بین بروند و بتوانید به بهترین نتایج لیزر برسید.
 2. شما میتوانید موهای زائدی که رشد کرده ند را شیو کنید. وکس و سایر روش ها پیشنهاد نمی شود چون موهای زائد را از ریشه خود جدا می کند و بناراین لیزر نمی تواند به فولیکول آسیب برساند.
 3. در استفاده از کرم های برنزه کننده پوست عجله نکید زیرا باعث خراش و آسیب به پوستتان می شوند.

5 الی 14 روز بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد

در این چند روز موهای زائد شروع به ریزش می کند.

>> تعداد جلسات لارم بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد

بیشتر افراد در جلسه اول لیزر موهای زائد خود شاهد کاهش حجم زیادی از موهایشان هستند. میزان تاثیر گذاری لیزر در جلسه اول به خوبی مشخص می شود. درست است که شاهد نتایج خوبی بوده اید ولی هنوز کلی کار دارید و باید برای جلسات لیزر در آینده هم برنامه ریزی کنید. بیشتر بیماران 4 الی 6 هفته بعد از اولین جلسه، برای جلسات دوم و سوم خود اقدام می کنند. اگر بین جلسه اول و جلسات بعدی لیزر تاخیر بیفتد، اشکالی ندارد زیرا به موها فرصت داده می شود تا رشد کنند. بعضی از افراد به 6 جلسه لیزر موهای زائد نیاز دارند، در حالیکه دسته ای دیگر از افراد، تعداد جلسات لیزر مواهی زائدشان به 10 جلسه هم می رسد. تعداد جلسات لیزر به نوع مو، نوع پوست و بخش مورد نظر بستگی دارد و متخصص به پروسه کاهش موهای زائد شما در طول جلسات مختلف نگاه می کنند و تعداد جلسات لازم را به شما می گوید. تخقیقات در بین بیماران نشان میدهد که حداکثر جلسات لازم در بین بیماران مختلف، 10 جلسه است. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

امیر علوی
شنبه 15 دی 1397 - 14:24
بازدید : 5
برچسب‌ها : لیزر موهای زائد,کلینیک پوست و مو,

آمار سایت

آنلاین :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید هفته گذشته :
بازدید ماه گذشته :
بازدید سال گذشته :
کل بازدید :
تعداد کل مطالب : 257
تعداد کل نظرات : 0

خبرنامه