www.rozclinic.com ورود به سایت رسمی کلینیک پوست و مو رز

خوش آمدید

وبلاگ متصل به وب سایت رسمی کلینیک پوست و مو رز

مکان تبلیغات شما

امکانات وب

پر مخاطب ها

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :

تزریق بوتاکس صورت و اثرات جانبی آن

>> تزریق بوتاکس صورت

چین و چروک های صورت بخاطر انقباض های همیشگی ماهیچه های صورت و همچنین بخاطر سایر عواملی که باعث آسیب های پوستی می شوند بوجود می آیند. اولین آثار پیری در صورت مربوط به ایجاد چین و چروک در اطراف چشم ها، پیشانی، گونه ها و لب ها می شود.   چین و چروک، ویژگی طبیعی صورت انسان محسوب می شود ولی بیشتر افراد فکر می کنند که چین و چروک ها باعث می شوند تا پیرتر نشان داده بشوند. بعضی از افراد برای کاهش چین و چروک های صورت خود تصمیم می گیرند تا بوتاکس تزریق کنند. بوتاکس انواع مختلفی دارد مثل بوتاکس دیپورت یا زئومین. تزریق بوتاکس ماهیچه های صورت را فلج می کند و چین و چروک های صورت را برای دوره زمانی خاصی از بین می برد.

 

تزریق بوتاکس صورت

 

>> انواع چین و چروک های صورت

چین و چروک های صورت به دو دسته تقسیم می شوند؛ چروک های فعال (دینامیک) و چروک های عمیق

1- چروک های فعال (دینامیک)

چروک های فعال با حرکت ماهیچه های صورت در حین خندیدن و نگاه کردن با چشم نیمه باز ایجاد می شوند. این چین و چروک ها بیشتر در اطراف لب ها، روی پیشانی و بین ابروها دیده می شوند. همچنین خطوط پنجه کلاغی گوشه چشمانتان هم جزو چروک های فعال محسوب می شوند. همه انسانها با چین و چروک های فعال متولد می شوند. همزمان با بالاتر رفتن سنتان ، این چین و چروک ها به تدریج عمیق تر می شوند. بوتولونیوم توکسین می تواند این چین و چروک های فعال را به طور موقت در صورت از بین ببرد.

2- چروک های عمیق

چین و چروک های عمیق زمانی در صورت بوجود می آیند که میزان تولید کلاژن کاهش شدیدی پیدا کند. کلاژن، پروتئینی است که در لایه های زیرین و عمیق پوست وجود دارد. افزایش سن و آسیب های نور خورشید دو فاکتوری هستند که باعث کاهش میزان تولید کلاژن در بافت های پوست می شوند. کاهش و توقف تولید کلاژن باعث انبساط و ترک خوردن پوست می شود و در نهایت، چین و چروک های عمیقی در سطح پوست صورت ایجاد می شوند. بوتولونیوم توکسین تاثیر کمتری در رفع این چین و چروک ها دارد و برای رسیدن به نتایج بهتر، بیمار باید چندین بار اقدام به تزریق بوتاکس نماید.

>> بوتاکس چه تاثیری بر روی چین و چروک های صورت می گذارد؟

بوتولونیوم توکسین توسط باکتری خاصی تولید می شود و دوزهای بالای آن، بسیار سمی است. برای کاهش چین و چروک های صورت از دوز بسیار کمی از بوتاکس استفاده می شود. وقتی بوتولونیوم توکسین بر روی بخش های مختلف صورت تزریق می شود، پیام های عصبی خاصی را بلاک می کند تا ماهیچه ها منقبض نشوند. با فلج شدن ماهیچه ها هم چین و چروک های آزار دهنده صورت از بین می روند. ماندگاری بوتاکس بین 3 الی 6 ماه است و بعد از آن هم ماهیچه ها دوباره فعالیت خود را شروع می کنند و سر و کله ی چین و چروک ها دوباره پیدا می شود. تزریق بوتاکس صورت فقط چند دقیقه طول می کشد و بعد از 3 روز، شاهد نتایج آن خواهید بود. با گذشت یک هفته همچنان تغییرات ادامه دارد و از میزان چین و چروک ها به تدریج کاسته می شود.

>> کاربردهای بوتاکس برای بخش های مختلف صورت

>>> قسمت بالایی صورت

1- رفع خطوط اخم

خطوط عمودی اخم در قسمت برآمدگی پیشانی بین ابروها قرار دارند و حالتی خسته یا عصبانی به صورت می دهند. تزریق بوتاکس برای رفع این خطوط بسیار موثر است. اگر خطوط اخم عمیق باشند، متخصص از فلیرهای پوستی و بوتاکس بصورت ترکیبی و همزمان استفاده می کند.

2- رفع خطوط پیشانی

خطوط پیشانی به خطوط تعجب هم معروف هستند و وقتی ابروهای شما بالا می روند، این خطوط در صورت نمایان می شوند. خطوط پیشانی، فرد را پیرتر نشان می دهند. تزریق بوتاکس می تواند این خطوط را کاهش بدهد ولی نمی تواند به طور کامل این خطوط را از بین برد.

3- رفع خطوط بینی (دو طرف بینی)

بعضی از افراد با چروک بینی هم درگیر هستند و وقتی که فین می کنند یا چیزی رو بو می کنند، این خطوط در بینی ظاهر می شوند. تزریق بوتاکس در دو طرف بینی می تواند باعث کاهش این خطوط بشود.

>>> چشم ها

1- لیفت ابروها و چشم هایی با پلک افتاده

تکنیک پیشرفته ای وجود دارد که می تواند برای بالاتر بردن یا لیفت ابروها استفاده بشود که به آن لیفت صورت با بوتاکس گفته می شود. با لیفت ابروها، چشم ها هم بازتر می شوند؛ بازتر شدن چشم ها هم یکی از مزیت های تزریق بوتاکس محسوب می شود.

2- رفع چین و چروک های گوشه چشم ها (خطوط پنجه کلاغی)

تزریق بوتاکس تاثیر زیادی در کاهش خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم ها دارد. اگر از تکنیک درستی در حین تزریق بوتاکس در این ناحیه استفاده بشود، چشم هایی که پلک افتاده ای دارند، بازتر از قبل می شوند.

3- رفع خطوط زیر چشم ها (خطوط اشک)

در حین تزریق بوتاکس برای رفع خطوط زیر چشم ها باید خیلی دقت کرد زیرا این ماهیچه، پلک پایینی چشم را کنترل می کند.

>>> بخش پایینی صورت

1- رفع خطوط اطراف دهان

در بیشتر حالت های صورت، خطوط اطراف دهان سریع ظاهر می شود و با تزریق بوتاکس در گوشه های دهان می توان خنده ی بیمار را هم اصلاح کرد.

2- رفع گودی چانه

با افزایش سن، ماهیچه های چانه بسیار فعال می شوند و حالتی افتاده به خود می گیرند و به تدریج گود می شوند. تزریق بوتاکس می تواند از حرکت این ماهیچه جلوگیری کند و میزان گودی چانه را بهبود ببخشد.

3- فک و گردن

چین و چروک ها تا فک و گردن هم می توانند پیش روی کنند و تزریق بوتاکس می تواند نقش مفیدی در رفع این چین و چروک ها داشته باشد.

4- بهبود زاویه فک (و جلوگیری از دندان قروچه)

با تزریق بوتاکس در ناحیه فک می توان به راحتی از دندان قروچه جلوگیری کرد.

>> چه کسانی می توانند در بخش های مختلف صورتشان بوتاکس تزریق کنند؟

برای تزریق بوتاکس در صورت شما باید سالم باشید و حداقل 18 سال سن داشته باشید. محدودیت های تزریق بوتاکس در صورت شامل کسانی می شود که:

 1. بیماری مالتیپل اسکلروزیس (ام اس) دارند
 2. باردار یا شیرده هستند
 3. بعضی از ماهیچه های صورتشان ضعیف است
 4. افتادگی پلک بالایی چشم دارند
 5. اسکارهای عمیقی در صورت خود دارند
 6. پوست صورتشان بسیار کلفت و ضخیم است
 7. دو طرف صورتشان تقارنی با یکدیگر ندارند
 8. در بخشی که می خواهند بوتاکس تزریق کنند، مشکلات پوستی خاصی دارند

قبل از اینکه در صورت خود بوتاکس تزریق کنید، در مورد مسائل زیر با متخصص صحبت کنید:

 1. سابقه پزشکی
 2. داروهای مصرفی
 3. ویتامین ها و مکمل های مصرفی
 4. محصولات گیاهی که روزانه مصرف می کنید.

>> اثرات جانبی تزریق بوتاکس در بخش های مختلف صورت

 1. سر درد
 2. قرمزی چشم ها
 3. حساسیت و التهاب
 4. تورم
 5. کبودی
 6. افتادگی پلک چشم
شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس در صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید. 
 

  جهت ورود به وبسابت کلینیک پوست و مو رز بر روی ادرس زیر کلیک کنید

https://rozclinic.com
امیر علوی
جمعه 23 آذر 1397 - 12:47
بازدید : 5
برچسب‌ها : تزریق بوتاکس, کلینیک پوست و مو,

آمار سایت

آنلاین :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید هفته گذشته :
بازدید ماه گذشته :
بازدید سال گذشته :
کل بازدید :
تعداد کل مطالب : 257
تعداد کل نظرات : 0

خبرنامه